Diyetler ve Yemek Kısıtlamakla Zayıflayamazsınız!

Durup dinlenmeden çalışmam, diyet ve yemek kısıtlamalarıyla ilgili sağlıksız takıntım, hormonlarım ve sonuç olarak da metabolizmama gerçekten zarar vermişti. Ama daha sonra Acı biber hapı kullanarak zayıflayabileceğimin farkına vardım.

  • Farkındalık No 1: On dört yaşımdan beri bütün yediklerim eksik yiyeceklerden oluşuyordu: yağsız et, karbonhidratsız ekmek, şekersiz yoğurt. Başka bir ifadeyle, besin olmayan şeyler, genetik yapısı değiştirilmiş gıda maddeleri, işlenmiş ürkütücü gıdalar. Bu “besinlerin” içindeki sentetik kimyasalların DNA düzeyinde hücrelerimle iletişim kurduğunu dehşet içerisinde öğrendim. Bir elma yesem, normalde hareketsiz kalabilecek yağ depolayan genleri, elmamsı şekersiz kimyasal kurabiyeler harekete geçirebilirlerdi. Doğal olarak bu gıda maddelerinin hepsi de vücuduma daha çok endokrin bozucu mesaj gönderen plastikle paketlenmişti!
  • Farkındalık No 2: Yaşamımın ve diyetimin belirleyicisi “kalori içeri, kalori dışarı” denkleminin en uç versiyonu kalçamı yağlandırmak için geri gelmişti. Denklem aynı kalmıştı; yalnızca sayılar küçülmüştü. Birden yıllarca kalori kısıtlaması yapmamın, zaten zayıf olan tiroidimi tüketerek dinlenme sırasındaki metabolizma hızımı mahvettiğini anladım.
  • Farkındalık No 3: Yirmili yaşlarımın başında altı ay boyunca kullandığım Accutane ben semptomlarını görmeden altı veya yedi yıl önce -büyük ihtimalle testosteron seviyelerimi baskılamış, östrojen baskın olmama neden olmuştu ki o zamandan bu yana yüzümde korkunç lekelere yol açtığı için cildimi soydurup duruyordum. Testosteron yokluğunda yanan tüm kayıp kaloriler de bir yana! (İşte bu beni gerdekten ağlamaklı yapıyor.)
  • Farkındalık No 4: Müşterilerime daha erken yatmaları konusunda nutuk çekerken, ben kendim günde beş saat uyuyordum. Kendi nasihatimi hiç uygulamazken onlara, “İyi bir uyku, kilo vermeyle bağlantılıdır,” derdim. Şimdi aslında dışarıda şekersiz Red Bull’ları devirmek yerine evde yatakta olsaydım, vücudumun yağ yakıcı, kas yapıcı hormonları salgılayacağını ve kendimi bundan mahrum bıraktığımı anlamıştım.

Kısacası yediğimiz bütün gıdaların DNA sıyla oynanmış olma ihtimali yüksektir ve ne kadar uğraşırsak uğraşalım kilo alabiliriz. Bu riskten kurtulmak için Biber hapıyla zayıflama yöntemine başvurmamız sağlığımız ve kolay zayıflamamız açısından olumlu etkiler taşır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın