Doğal ve Faydalı Acı Biber Hapı

Acı biber hapları ile doğallıyı yakalayın. Bir ay içinde kendinizi tanıyamayacaksınız en çok ta dikkat çeken kısa sürede kilo verdirme özelliği ve tamamen doğal olması ile insanlar tarafından beğnilmesidir. Şişman insaların artık yemek yeme alışkanlıklarını değiştirmelerine gerek kalmadan sağlıklı şekilde kilo verecekler ideal forma kavuşmanın en doğal yöntemi  meksika Biberleri ile zayıflamaktır. Sizlerde Biber hapı kullanarak bu riski ortadan kaldırabilirsiniz. Her zaman ve şart altında diyet yapamayanlar için biber hapı önerilmiş ve kullanmaları gerektiğini, zayıflama konusunda etkili olduğunu belirtilmiştir.

Biber kapsülleri ile bambaşka bir güzelliğesahip olacaksınız.   Emilmiş olan retinol karaciğere şilomikron kalıntıları ile gelir ve hepatositler retinolü  reseptörleri ile alır (Lipidler bölümüne bakılması) Retinol, hepatositlerden retinol bağlayan proteine (“retinol binding protein” ) bağlanmış olarak salınır. Karaciğerde “Ito” hücreleri denen vıldızsı hücreler, A vitaminini retinyl esterler halinde yağ damlacıkları içinde depolayabilir. Emilmiş olan karoten de karaciğerde retinole dönüştürülür; hepatik retinolün  kadarı ise retinoik aside çevrilir.

Retinoik asit, glukuronid halinde safraya itrah edilebilir ve barsaktan portal dolaşım yolu ile yeniden karaciğere gelir (enterohepatik dolaşım). Bu enterohepatik dolaşım retinoik asidi önemli ölçüde korur; retinoik asidin hücre farklılaşması ve gelişmesinde çok önemli işlevleri olduğunu, fakat görme açısından fonksiyonu bulunmadığını yukarıda belirtmiştik.A vitamini eksikliğinde safradaki A vitamini metabolitlerinin konsantrasyonu da düşer. Genel ortamda meksika biberi ile yapılan araştırmalar sonucunda hiç bir yan etkisi olmadığı güvenle sağlıklı şekilde kilo vermeya yardımcı olduğu anlaşılmıştır.

A vitamini karaciğerdeki vıldızsı hücrelerde depolanır ve bu depoların çevrim oranları günde gibidir; dolayısı ile depolar dolu iken gıdalarla yetersiz alım ve veya emilirn bozukluğu gibi durumlarda kilinik olarak eksiklik ortava çıkması için aylar gerekir. Ancak depolar zaten boşsa eksiklik tabloları çok daha hızlı ortaya çıkar. Karotenoidler vücutta depolanmaz. A vitamini kanda retinol bağlayan proteine (retinolbinding protein, ) bağlı olarak dolaşır. Böylece idrarla itrah edilmekten korunmuş olur. Hücre içinde sitoplazmada da retinolü bağlayan bir protein mevcuttur, buna hücresel retinol bağlayan protein adı verilir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın