Doğru Besin Tüketimi

Besinlerin mümkün olduğu kadar doğal olanlarını (işlenmiş olanlar yerine doğal olanlar) tercih edin ve yiyecekleri mümkün olduğu kadar az pişirin. Aslında et ve balık dikkatli bir şekilde pişirilmeli yeme alışkanlığınızı japon usulü çiğ balığa dönüştürmedikçe, gerçi bu uyguladığınız program için muhteşem olucaktır.

Fazla kilolarınızı atmak için biber kapsüllerini denemelisiniz. Yemeklerin lezzetinin eminizki ozaman sıkıntısız tadina varacaksınız. Çünkü her zaman kilo alacağız korkusuyla yaşamaktan yemeklerin lezzetine doyamadan günlerinizi geçirmektesiniz. Fakat meksika biber kapsüleri sayesinde her yemekten tadabileceksiniz.

Form agirmek için en ideal yolun acı biber hapı olduğunu söylemek mümkündür. Artık kilo verirken en doğal şekilde zayıflama rehberiniz biber kapsülü olacak ve daha yararlı sonuçlar almanız için etkisini göreceksiniz.

Sebzelerin bütün besin değerlerini saklamadan koruyabilmeleri için çiğ, az pişmiş ve ızgara edilerek tüketilecek olan miktarlar iyi bir şekilde dengelenmeli. Meyveleri çiğ olarak yemek kolaydır ve günde en az beş kez bu şekilde meyve tüketilmelidir.

Makarna, pirinç, ekmek, patates, tahıl ve baklagiller önerilen miktarlarda pişirilmeli ve her zaman çeneniz için yeterli miktarda çiğneme payı bırakılmalı. Bu durum yiyeceklerin tamamen kaynatılması ve yüzünüzdeki çene kaslarının hareket etmesine gerek kalmaması anlamına gelmez! Uyarıcı ve kimyasalların çoğunu hayatınızdan şimdi çıkarmalısınız. Ama siz farkında olmadan hayatınızda bulunabilecek olanların tam listesi de aşağıda vardır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın