Doğru Sindirim için Biber Kapsülü

Yemek sadece fazla kalori yüklenmesine değil, aynı zamanda sindirim bozukluğuna da neden olacaktır. Bu sebeple biber diyet hapı kullanımı gerekir. Fazla miktarlarda ve çiğnemeden hızlı bir şekilde yapılan yemek işlemi, mide ve bağırsakları güç durumda bırakır. Zira sindirim sadece mide ve bağırsaklarla yapılmaz. Sindirim ağızda başlar. Ağızdaki pityalin enzimi ve tükrükteki diğer maddelerle tüm besinler az, çok küçük parçalara ayrılırlar. Dişlerin mekaniki etkisi de devreye girdiğinde gıda maddeleri kısmen sindirilmiş olacağından mide ve bağırsakların da işi kolaylaşmış olacaktır. Sindirime yardımcı olmak için biber hapı kullanımı şarttır.

Buna karşılık tükrüğün ve dişlerin sindirimi kolaylaştırıcı bu fonksiyonları bir kenara bırakıldığında yani acele ve çiğnenmesiz bir şekilde gıdalar yutulduğunda, bağırsaklar çok daha fazla çalışacak, pankreas’tan salgı miktarı çok daha artacak, mide daha fazla asit üretecek ve sindirim normal düzeyinin üzerinde daha hızlı olarak çalışacaktır. Mide asiditesinin artması öncelikle gastrit yani mide mukozası iltihaplanmasını tetikleyecektir. Doğru sindirilmeyen gıdalar fazla kilolara sebep olacağı için biber hapı kullanımı uygun olacaktır.

Hatta bu durum çok uzun süreler devam eder ve bir beslenme alışkanlığı haline gelirse ülsere bile dönüşür. Bağırsak hareketlerinin daha fazla çalışması ise rektum ve anüs kısmına olan basıkyı artıracaktır ki bu durumda rektum ve anus kenarındaki damarda oluşan bu basınçtan etkilenerek şişecek ve hemorhoid yani basur şekillenecektir. Gıda maddelerinin aynı şekilde sindirilmemiş halde mide ve bağırsağa yollanması sonucu, mide ve bağırsakların sözünü ettiğimiz tüm bu çabalarına rağmen bu maddeler gene de tam olarak sindirilemeyecklerinden dolayı bağırsaklardan bu tür gıdaların emilimi de azalacaktır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın