Doygun Hissettirici Yöntem

Her öğünden bir saat sonra nasıl hissediyorsun? Kendini doygun ve enerjik mi hissediyorsun? Yorgun ve aç mı hissediyorsun?İyi duygular içinde misin? Sinirli ve gergin misin bu sinyaller o öğünde yediğin gıdaların seni besleyip beslemediği, doğru gıdaları alıp almadığın konusunda bilgi verecektir.

Daha tok hissetmek için biber hapı kullanmalısınız. Açıkma hissini öldürür bu şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır. Fazla yağlar eriyerek kasları güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.

Sağlıklı beslendiğinde istediğini istediğin kadar yesen de kilo vermeye başlarsın. Sağlıklı ürünler besin değeri taşıdığı için seni hem çabuk doyurur hem uzun süre tok tutar. Hızlı kilo vermek istiyorsanız acı biber ile mucizevi zayıflama ortaya çıkarabilir ve etrafınızdakileri şaşırtabilirsiniz.

İnsanlar ikinci porsiyon balığı,tavuğu pek istemez ama iş tatlıya, pasta kek börek çöreğe geldi mı ikinci porsiyon kolayca midelere iner. Metabolizma biyokimyasal bir süreçtir. Aldığımız gıdalar parçalanır, beden tarafından kullanabilen malzemelere ayrıştırılır. Bu malzemeler hücrelerin yenilenmesinde, hormonların ve enzimlerin üretiminde, bedenini hareket ettirebilmen için ihtiyaç duyduğun enerji üretiminde ve hayati fonksiyonlarını devam ettirmek için kullanılır.

Bir başka deyişle yediğin besinlerin içindeki işe yarayabilecek her şeyi bedeninin hayatta kalmasını sağlayan tüm faaliyetlerde kullanılabilir şekle dönüştürme sürecine metabolizma diyoruz. Bazal metabolizma, tam dinlenme halinde bedeninin hayati fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için kullandığı minimum enerji miktarıdır. Beden temel faaliyetleri yürütmek için ekonomik enerji harcamaya çalışır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın