Düşük Karbonhidratlı Diyet

Sabah kahvaltısından sonra açlık hissetmeden 45 saat geçiremiyor ya da 12 saat içinde acıkıp bir şeyler atıştırmadan duramıyorsanız,Düşük karbonhidratlı diyet biliniz ki sabah kahvaltıda yedikleriniz sizin sağlığınıza zarar vermektedir! Fakat biber hapı kullanımı sırasında kahvaltı çok önemlidir. Özellikle ince bir dilim ekmek, kahvaltılık mısır gevrekleri, simit ve poğaçalar; bal, reçel ve tatlılar; hazır ya da taze sıkılmış meyve suları; çaya konulan şeker ve tatlandırıcılar bu zararlı yiyecekler arasında sayılabilir. Bu yiyecekleri biber kilo verme hapı ile desteklediğiniz diyetlerden uzak tutun.

Aşağıda verdiğimiz yiyeceklerden herhangi bir seçenek biber hapı diyeti sırasında öğle yemeği olarak tercih edilebilir:

  • Etli ya da zeytinyağlı sebze yemekleri
  • Pirzola, biftek, bonfile, kuzu kapama vb.

Etin yanında yüksek glisemik indeksi karbonhidrat içerdikleri için pilav ve patates yenilmeyecek! Izgara, fırınlanmış ya da buğulama olarak tüketilebilir.  Döner, kebap ya da diğer kebap türleri biber hapı diyetlerinde tüketilmemelidir. Bol salata ve yoğurtla yenebilir. Ancak pide, pilav, patates ve ekmek yenmeyecek! Her türlü mercimek yemeği, sarı, kırmızı veya yeşil mercimek olabilir. Uzun zamandır kilo vermek isteyip de veremeyenlere doğal biber hapı ve diyet yardımcı olacaktır.

Etli ya da yoğurtlu sarımsaklı ve cevizli salata yapılabilir. Enginar, kereviz, lahana, karnabahar veya pırasa yemeği doğal ve mevsimine göre seçilebilir. Karnıyarık, imambayıldı, patlıcan kebabı, içli köfte, yaprak sarmaları, her türlü dolma (kabak, patlıcan, biber, domates vb) özellikle bulgurla yapılmalıdır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın