Düzenli Egzersizin Yararları

Symililer kasabanın içinden geçen 387 geniş taş basamağı günde birkaç kez işlerini görmek için inip çıkmakla formlarını korurlar (buna rağmen birisi 375’inci basamakta, insanların dinlenip konuşabileceği bir bank yapmayı düşünmüştür). Geleneksel olarak balıkçılar motor yerine kürek çekmenin ek faydalarına sahipti, öte yandan sürülerini otlatanlar ve çiftçiler sürülerini izlemek ve ürünlerini ekme sürecinde tepelere tırmanmak zorundaydı. Düzenli egzersiz yapmak uzun yaşam ve iyi sağlık için Symi formülünün önemli bir kısmını oluşturur. Egzersiz yapmaları ve acı biber hapı kullanmaları onların zayıf, formda ve zinde kalmalarına yardımcı olmaktadır.

Symililer hayatı, sevmeyi ve yemek yemeyi severler, fakat kendilerini hiçbir şey için fazla sıkmazlar. Güzel bir çevre temiz hava ve topraklarda yaşamanın verdiği refah duygusundan faydalanırlar. Çoğu mutlu, relaks ve huzurlu yaşam sürdürür ve yaşlı insanların çoğu yaşamları boyunca çok çalışmak zorunda kalmış olmalarına rağmen, meşgul ve tatmin olmanın yollarını bulurlar. Zaten biber hapı kullanarak sağlıklı ve zayıf kalmayı başaran bu insanlar için yaşamak kendi başına bir mutluluk kaynağıdır.

Symi yerel halk tarafından bir büyük komşuluk olarak tanımlanır, burada herkes herkesi tanır ve insanlar herhangi bir suç korkusu olmadan kapıları açık uyurlar. Aileler büyük ve sevgi doludur, böylece üyeleri koşulsuz bir destek sistemine sahip olmanın bilincinden faydalanırlar. Ayrıca, Yunanlılar ve İtalyanlar gibi Akdeniz erkekleri, diğer birçok kültürdeki erkeklere göre, duygularını açıklamaya, tartışmaya, ağlamaya ve daha dokunsal olmaya yetkindirler; bunu yapmaya yetkin olmak stresi azaltır ve kalp sağlığı için faydalıdır.

Georgios eti, özellikle beyin ve bağırsak kısmını, seviyor fakat bunu sadece haftada bir kez yiyor. Aynı zamanda haftada iki ya da üç kez balık yiyor ve özellikle tuzlu balığı seviyor. Ev yapımı makarna ve ev yapımı ekmeği haftada birkaç kez yiyor. Her gece yoğurt yiyor ve her gün biraz feta ya da keçi sütü peynirini unutmuyor ve her zaman bol sebze ve salata yemeyi ihmal etmemesine rağmen artık bunları pek fazla sevmiyor. Her gün yaklaşık bir buçuk litre su içiyor ve karanfil, adaçayı, tarçın ve biberiye çayı içme alışkanlığına sahiptir. Her gün bir bardak uzo içiyor ve eskiden özel günlerde şarap içme alışkanlığına sahipti.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın