E vitaminin Sinir Sistemi Üzerindeki Etkisi

e vitaminiC vitamininin cıva zehirlenmesinde olumlu bir etkisi bulunduğu çoktandır bilinir. Hayvanlar üzerinde yapılan testler, E vitamininin de cıva metil ve etilin sinir sistemi üzerindeki zehirleyici etkilerini azalttığını göstermiştir. Birçok araştırmacı, kanlarında ve saçlarında yüksek oranda cıva bulunmasına karşın, bazı kimselerin cıva zehirlenmesi belirtileri göstermediklerini saptamışlardır.

Düzenli bir yaşam tarzı ve kırmızı biber hapları ile kolay kilo verebilirsiniz. Acı biber kapsüllerinin inanılmaz derecede zayıflamay etki sağladığını belirtmek isteriz. Kırmızı biber kapsülleri sayesinde istediğiniz kiloya gelebileceksiniz.

Sıkı bir diyet uygulamasında genelde sıkıntı ve strese gireriz. Bu kadar acıyı çekmemize rağmende kilo veremeyiz. Ama biber kapsülleri ile kilo vermek sandığınızdan daha kolay ve hızlıdır. Kilo vermeyi sağlıklı bir şekilde biber hapı kullanarak başarabilirsiniz.

Öyle sanılıyor ki, bu kimseler beslenme yoluyla bol miktarda E vitamini aldıkları için zehirlenmemişlerdir. Selenli ilaçlar E vitamininin koruyucu etkisini artırır. Kadmiyum doktorlar aşırı miktarda kadmiyumun zehirli olduğunu çoktandır biliyorlar.

Öyleyken, ikinci dünya savaşı ‘ndan bu yana buzdolaplarının içlerindeki buz tepsileri kadmiyumdan yapılmaktadır. Kadmiyum çürümeye engel olduğundan, giderek maden kaplamalarda çinkonun yerini almaktadır. Kadmiyum en arı halinde bile çinkoyla karışık olarak bulunur.

Demiri galvanize etmekte kullanılan çinko genellikle en ucuz cinstendir ve içinde % 2 oranına kadar kadmiyum vardır. Galvanize edilmiş bir maden biraz asilli bir sıvıyla temas eder etmez, içindeki çinkonun ve kadmiyumun bir miktarı çözülür.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın