Eksik Programlara Biber Hapı

C vitamininin kan, idrar ve bedendeki düzeyleri alınanla orantılıdır. Bu miktar biber hapı kullanımı sırasında değişiklik gösterir. GünlükEksik programlara biber hapı 100 mg alındığında idrarla atım ürünü okzalattır. Aşırı alımda askorbik asit olarak da atılır. Biber hapı ile askorbik asit desteği almadan önce doktorunuza danışın. Vitamin yetersiz alındığında kan ve idrardaki miktarlar azalır. Kan ve idrardaki vitamin miktarının azlığı dokularda yeterli miktarda C vitamininin bulunmadığının işareti sayılır.

Bu nedenle kanda ve idrardaki vitamin düzeyi, bireyin C vitamini yönünden yeterli beslenip beslenmediğinin saptanmasında gösterge olarak alınır. Vitamin düzeylerini dengelemek için biber hapı kullanımı uygundur. Kan ve idrardaki C vitamininin ölçülmesi, normal durumda yapıldığı gibi fazla miktarda C vitamini verilerek kanda ve idrarda görülebilen miktarının saptanması şeklinde de yapılabilir.

Verilen vitamin miktarının kanda ve idrarda görülme oranı, dokuların C vitamini yönünden doymuşluk derecesini gösterir. Kan ve idrardaki miktarın az olması, dokulann doymamış olduğunun işaretidir. Yetişkin insan vücudundaki miktar alım düzeyine bağlı olarak 1500-3000 mg arasında değişir. Bu miktar acı biber hapı kullanımı sırasında farklılık gösterebilir. Bunun 900 mg altına düşmemesi istenir.

Gelişmiş canlıların bütün hücrelerinde C vitamini bulunmakta ve hücrenin normal çalışması için görev yapmaktadır. İnsan vücudunda C vitamini her dokuda aynı düzeyde bulunmaz. Endokrin bezleri ve organlardaki C vitamini yoğunluğu adale kaslarından daha yüksektir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın