En Doğal Zayıflama Hapı

Günlerinizi aç kalarak geçirmeyin. Biber hapı kullanın. Aç kalmayın. Spor yapmadan ve diyete ihtiyaç duymadan acı biber hapı ile kilo vereceksiniz. İstediğiniz forma kısa sürede biber hapı sayesinde kavuşacaksınız

Sağlıklı kilo vermek için  düzenli egzersizin vücuda yararları oldukça fazladır. Her gün düzenli bir şekilde egzersiz ve biber hapı kullanılarak kilo vermeyi kolaylaştırmak mümkündür. Besinler pişirilirken eklenen soda gibi alkaliler vitamin kaybını arttırır. Sebzeler pişirildikten, meyve suları hazırlandıktan sonra beklerken de vitamin kaybı olur.

Sebze ve meyveler kurutulurken, kükürt buharına tutma, sıcak ile temas ettirme, gölgede kurutma gibi işlemler vitamin kaybını azaltır. Yalnız, kuruduktan sonra sebze ve meyve beklerken de vitamin kaybı olduğundan kurutulmuş besinlerden c vitamini gereksinimi karşılanamaz.

Konserve sebze ve meyveler usulüne göre yapılır suyu ile birlikte kullanılırsa, vitamin kaybı daha azdır. Konserve besinler beklerken de vitamin değerinden kaybederler. Serin yerde saklama kaybı azaltır. Sebze ve meyveler hasat edildikten sonra depolama esnasında vitamin değerinden kaybederler. Depolamadaki kayıp, deponun ısı derecesine göre değişir.

Soğuk yerlerde saklama C vitamini kaybını önler. Yüzeyleri geniş olduğu için depolamada yaprak sebzelerdeki kayıp, kök sebzelerden daha çoktur. Halkımızın çoğunluğu demiri bitkisel besinlerden aldıklarından, her yemekte çiğ veya usulüne göre hazırlanmış sebze ve meyvelerden 2550 mg C vitamini alınması anemiyi önleme açısından yararlı olur.

 

 

Etiketler: , , ,

Yorum yapın