En İdeal Diyet Biber Hapı ile Yapılandır

En ideal diyet biber hapı ile yapılandırTamamen vejetaryen veya vegan bir diyet tavsiye etmiyorum, çünkü her ikisi de temel besin maddelerinden yoksundur; ancak kısmen vejetaryen bir diyet idealdir. Bu diyeti mutlaka biber hapı ile desteklemelisiniz. Organik, vejetaryen bir diyet ve biber kapsülü, aldığınız toksinleri minimum seviyede tutmanın ve besin maddelerini maksimum seviyeye çıkarmanın en basit ve kolay yoludur. Hayvansal ürünler tükettiğinizde, mümkün olduğunca organik yollarla üretilenleri tercih edin. Bu tercihler sizi ideal kilo‘ ya yaklaştırır.

Alışveriş turumuzun sonlarına doğru, temel, ancak genel anlamda az bilinen bir gıda alışverişi kavramından söz ettim. Toksik olmayan gıdalar seçmek, toksin üreten bakteri ve küfler içermeyen gıdalar seçmektir. Bu gıdaları zayıflamak isteyenler biber hapı diyetlerinden çıkarmalıdırlar. Gıdalarımıza bakteri ve küf bulaştığında, sağlığımıza zarar verirler. Normal metabolizmalarının bir parçası olarak, bakteriler, bağışıklık sistemine yük olan toksinler üretirler ve toksik yüke, hastalıklara, hatta ölüme yol açarlar. Bakteriyel gıda zehirlenmesinin en ciddi vakaları ölümle sonuçlanabilir.

Klostridyum botulinum, botulizm bakterisi (genellikle uygunsuz şekillerde konservelenen gıdalarda bulunur), E. coli bakterisi (uygunsuz hazırlanan etlerde ve çeşitli gıdalarda) ve stafilokoksik ve salmonellanın yol açtığı diğer zehirlenmeler bunlara örnektir. Bu enfeksiyonlu patojenlerle ölüm ender görülür, ancak gıdalarda, özellikle de hayvansal ürünlerde var olan düşük seviyelerdeki bakteriyel toksinlere maruziyet oldukça yaygındır.

Her zaman et, balık ve tavuk ürünlerini kokların. Çürük, ağır veya sert bir koku, o ürünün eski/bayat olduğunu ya da gerektiği gibi saklanmadığını gösterir; bakteriler çoğalır ve toksin üretirler. Yağlar ise ekşir ve toksiklenir. Böyle gıdaları asla yemeyin. Bu gıdaları her diyette olduğu gibi biber form hapı kullanımı sırasında  da tüketmeyin.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın