Enerji Dengenizin Bozulması ve Biber Kapsülü

Olumsuz duyguların bir diğer kaynağı ise enerji dengesi bozulmaya başlayan iç organlarımızdır. Taocu öğretiye göre iç organlarımız duygularımızın kaynağıdır ve aynı şekilde duyg larımız iç organlarımızı olumlu ya da olumsuz bir şekilde etkileyebilirler.

Biber hapı diyeti akciğerlerimiz ve kalın bağırsağımız sağlıklı bir şekilde çalıştığında, cesaret duygusunun hissedilmesine neden olurken sağlığı bozulduğunda hüzün duygusunun hissedilmesine neden olur. Aynı şekilde hüzün duygusu akciğerlerimizin zarar görmesine neden olur. Bir sonraki seferde hüzünlü bir film ya da müzik dinlerken buna dikkat etmenizi öneririm.

Böbreklerimiz ve mesanemiz sağlıklı bir şekilde çalıştığında dinginlik duygusu hissetmemizi sağlarken sağlığı bozulduğunda korku ve şok duygusu yaşanmasına yol açar.

Kırmızı biber kapsülü karaciğerimiz ve safrakesemiz sağlıklı olduğunda şefkat duygusu hissedilmesini sağlarken, sağlığı bozulduğunda öfke duygusunun hissedilmesine neden olur.

Kalbimiz ve ince bağırsaklarımız sağlıklı olduğunda neşe, mutluluk ve sevgi gibi olumlu duyguların hissedilmesini sağlarken, sağlığı bozulduğunda kibir, nefret, acelecilik ve telaş hissedilmesine neden olur.

Biber kapsülü dalağımız, pankreasımız ve midemiz sağlıklı olduğunda kararlılık, adillik ve dikkatlilik gibi olumlu duygular hissederken, bu organların sağlığı bozulduğunda endişeler ve kuruntular hissedilmeye başlanır. Bu organlarımızın bir diğer özelliği de fazla düşünmekten en olumsuz etkilenen organlar olmalarıdır. Örneğin, yüksek konsantrasyon gerektiren ve bir tür satranç olan Go oyununun büyük ustaları genellikle mide ve pankreas kanserinden ölmektedirler.

Aşağıda, Taocu yaklaşıma göre, duygular ve bu duyguların sağlığı bozan etkileri açıklanmaktadır:

Etiketler: , , ,

Yorum yapın