Erken Yaşlarda Beslenme Alışkanlığı Kazanmak

Beslenme alışkanlığı kazanmakÖzelikle son zamanlarda Türkiye’ de sanki maksatlı bir şekilde her köşe başında mısır satan seyyar satıcılar belirdi. Çocukları özendirecek şekilde genetiği bozulmuş mısır satıyorlar. Onu da ne olduğu belli olmayan yağlarla kızartıp çeşitli soslarla servis ediyorlar. O mısırların tamamı GDO‘ ludur. Bu tip gıdaları biber hapı destekli diyetlerde tüketmeyiniz.

Çünkü Türkiye’de GDO’ suz mısır maalesef ki artık kalmadı. Karadeniz ve Anadolu’ nun kimi yörelerinde var olanları da insanlar, dışarı vermeden, kişisel tüketimlerini karşılayacak oranda yetiştirebiliyorlar. Dolayısıyla köşe başlarında satılan o mısırların çocuklarımızın sağlığında ne tür yıkımlara sebep olduğunu ancak beş on yıl sonra fark edeceğiz ama her zamanki gibi iş işten geçmiş olacak. Sürekli kilo alan kişiler ise daha fazla kilo almadan biber hapı kullanmaya başlamalıdır.

Doğru beslenme aile içinde erken yaşlarda kazanılması gereken bir alışkanlıktır. Doğru beslenme biber form hapı diyetinin en önemli kuralıdır. Çocuğa o çağlarda yedirilmeyen zararlı gıdalar (mısırlar, cipsler, kolalar, şekerler, katkı maddeli bilumum yiyecek ve içecekler) sadece çocuğun sağlığını korumakla kalmayacak, aynı zamanda ona ömür boyu sürecek sağlıklı beslenme kültürü kazandıracaktır. Akşam yemeğinde çorba yemeye alışmamış bir çocuk, gençliğini ve yaşlığım da bu şekilde sürdürmeyi bir itiyat haline getirecektir çünkü.

Maalesef mısır gibi buğday üzerinde de ciddi çalışmalar yapılıyor. Zaten tabiatı yeterince bozulmuş buğdayları bir de biz alıp kabuğundan ve faydasından arındırıp salt nişastadan ibaret ekmeklere dönüştürünce, hayatın en temel rüknü olan ekmeği de kendimize bela yapıyoruz. Bu gıdalardan biber hapı ile takviye ettiğiniz diyetlerde uzak durun.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın