Eski İnsanlar ve Biberin Tarihi

Hekim Apollon Aesculapions, hygia panacea ve bütün Tanrı ve Tanrıçalar adına. And içerim, onları tanık ve şahit tutarım ki, bu andımı ve verdiğim sözü gücüm kuvvetim yettiği kadar yerine getireceğim. Bu sanatta hocamı, babam gibi tanıyacağım, rızkımı onunla paylaşacağım. Paraya ihtiyacı olursa kesemi onunla bölüşeceğim. O zamanlarda zayıflamak için her eski insanın biber tohumlarını kullandıklarını biliyor musunuz ? İşte bu yüzden bugün Çin’ li mühendisler biber sebzesini zayıflama için yeniden optimize ettiler.

Öğrenmek istedikleri takdirde onun çocuklarına bu sanatı bir ücret veya senet almaksızın öğreteceğim. Reçetelerin örneklerini, ağızdan bilgileri  şifahi malumatı ve başka dersleri evlatlarıma, hocamın çocuklarına ve hekim andı içenlere öğreteceğim. Zayıflamak için biber hapı ile yapmanız gereken herşeyi detaylı olarak anlatacağız. Bunlardan başka bir kimseye öğretmeyeceğim. Size her zaman biber hapı zayıflama kapsülü ile ilgili  tüyolar sunmaya devam edeceğiz. Gücüm yettiği kadar tedavimi hiçbir vakit kötülük için değil yi n dım için kullanacağım. Benden ağı (zehir) isteyene onu vermeyeceğim gibi, böyle bir hareket tarzım bile tavsiye etmeyeceğim. Bunun gibi bir gebe kadımı çocuk düşürmesi için ilaç vermeyeceğim.

Fakat hayatımı, sanatımı tertemiz bir şekilde kullanacağım. Bıçağımı mesanesinde taş olan muzdariplerde bile kullanyacağım. Bunun için yerimi ehline terk edeceğim. Hangi eve girersem gireyim, hastaya yardım için gireceğim. Kasıtlı olan bütün kötülüklerden kaçınacağım. Acı biber hapı ve bunun türevleri Pepper Time gibi ürünler için size detaylı bilgiler vermeye devam edeceğiz. İster hür ister köle olsun erkek ve kadınların vücudunu kötüye kullan maktan mazarattan sakınacağım. Gerek sanatımın icrası sırasında, gerek sanatımın dışında insanlarla münasebette iken etrafımda olup bitenleri, görüp işittiklerimi bir sır olarak saklayacağım ve kimseye açmayacağım.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın