Et Ürünleri Tüketmeden Sağlıklı Olamazsınız!

Birçok vejetaryen, omega-3’ü sebzelerden de alabileceğinizi iddia edebilirler, fakat bitki kaynaklarındaki hiçbir omega-3 yağı drein deniz balıklarından alınan yararlı dozun yanına bile yaklaşamaz. Vücutlarımız ALA omega-3’lerin (ketentohumu, ceviz ve diğer kaim kabuklu yemişlerden) yalnızca % 5’ini EPA’ya ve daha da azını DHA’ya dönüştürür. Bunları elbette beslenmenize dâhil edin, fakat sağlıklı yağlarda istenen eşik değere ulaşma konusunda bunlara bel bağlamayın. Bu nedenle vakit geçirmeden organik et, yumurta, yağlı balık ve ek olarak da cıva içermeyen balık yağı kapsülü alın. Çünkü balıkların önüne geçilemeyen kocaman otlakçılarıyla yüzleşmek zorundayız: toksinler. Eğer böyle olmasaydı, haftanın her günü balık yiyebilirdiniz, ben de mutlu olurdum hormonlarınız da tabii.

Daima denizden tutulmuş somon balığı alın çiftlikte yetiştirilen somonlar omega-3’lerini değil, omega-6’larını arttıran besinlerle beslenirler. Çiftlik balıkları denizden tutulanlara göre daha yüksek seviyede PCB ve diğer organoklorinlerden içerirler. Bu çiftlikler de somonları öldüren deniz biti oluştururlar.  Bölgenizdeki en iyi deniz ürünleri için;

  1. Aldıktan sonra iki gün içinde balığı tüketin. Eğer bölgenizde yabani somon bulamazsanız, aynı biber hapı alırken yaptığınız gibi internetten sipariş verebilirsiniz bu yatırıma ve gönül rahatlığına değer.
  2. Salatalara, omlete ilave etmek ve dürümde kullanmak için, genelde denizden tutulan somon kullandıkları için konserveyi seçin. Ya da tuzlanıp tütsülenmiş atıştırmalıkları deneyin tütsülenmiş ringa balığı oldukça lezzetlidir veya sardalye.
  3. Otlaklarda yetişip, otla beslenmiş sığırların etinin, mısırla beslenenlerinkinden daha güçlü bir tadı vardır bazıları severler, fakat bazılarının alışması biraz zaman alabilir.
  4. Eğer balıktaki çevre toksinlerinden gerçekten çok , tırsıyorsanız, bunun yerine her gün balık yağı desteği alabilirsiniz, (ve almalısınız da!).

Velhasılı sğlıklı bir şekilde omega-3 ve omega-6 alabilmek için bitkisel gıda maddelerini tüketmek asla ve asla yeterli gelemez. Bu nedenle Biber Kapsülü zayıflama ilacı kullanarak zayıflamak istiyorsanız yeterli miktarlarda doğal et ürünü özellikle de balık tüketmek durumundasınız.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın