Etkili Zayıflamada Biber Kapsülleri

Biber hapı hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazı içerisine sığdırmaya çalıştık, Biber hapını kimler kullanabilir, kimler kullanamaz bu konu üzerinde yazmızı inceleyebilirsiniz. Biber haplarını diyabet, kalp rahatsızlığı, astım, tansiyon gibi rahatsızlığı bulunan hiç kimse kullanamaz. Biber hapı yağ yakmada etkilidir. Fakat düzenli beslenme yanında düzenli kullanıldığı taktirde zaten diyete gerek kalmadan zayıflamanız mümkün fakat beslenme önemlidir.

İnsüline bağımlı olarak hücre içine giren glukoz miktarının % 85 ini kas içine giren glukoz oluşturur. İnsülin yağ dokusunda hormona duyarlı lipoprotein lipaz enzimini baskılayarak trigliseridlerin hidrolizini ve serbest yağ asitlerinin kana geçmesini engeller; bu etki sonuçta yağ miktarını artırıcı lipogenetik bir etkidir. İnsülin eylemine bağlı etkilerin toplam sonucu kan glukoz konsantrasyonunun düşmesi, kanda serbest yağ asitleri miktarının azalması ve lipogenezin artmasıdır. İnsülinin net eksikliği tip 1 diabetes mellitus, bağıl eksikliği (ihtiyaca yeterli salınım cevabı veremeyişi) tip 2 diabetes mellitus denen hastalık tablolarına yol açar. İnsülinin etkilerinin sonucu kan glukoz düzeyinin düşmesine yöneliktir. Biber kapsülü ile daha dinç ve enerjik günler geçirmenizi diliyoruz.

İnsülin kan glukozunu düşüren (hipoglisemian) başlıca hormondur ve özellikle gıdaların alınması ile (postabsorptif durumda) salman bir tokluk hormonudur. Gıdaların alınması ile daha glukoz düzeyi yükselmeden gıdalara cevap olarak barsak kanalından salınan bazı enterik peptidler (en etkilisi glucagonlike peptide1, GLP1) dolaşıma geçer ve pankreas adacıklarında 3 hücrelerinin glukoza vereceği cevabı hazırlar ve güçlendirir. Katekolaminler ve somatostatin insülin salınımım baskılar. İnsülinin yarılanma ömrü bir kaç dakikadır ve portal sisteme salgılanan insülinin önemli bir kısmı daha ilk geçişte karaciğerde tutulur ve parçalanır. Lahana ve Biber kapsülü birleşimi ile harika zayıflama ortaya çıkabilirsiniz.

Böylece fizyolojik olarak insülinin büyük bir etkisi karaciğer üzerine olmuş olur. Kan glukoz düzeyi 40 mg/dL ye inince insülin salgılanması hemen hemen durur. Beyin hücrelerine glukoz insüline gerek olmadan girer, ancak insülinin beyine önemli etkileri vardır; doyma duyusunu güçlendirici etkisi buna örnektir. Bir grup hormon ise insülin etkisinin tersi yönde eylem gösterir ve kan glukoz konsantrasyonunu yükseltmeye çalışırlar; bunlara kontrinsüler hormonlar da denir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın