Fazla Kalori Yüklenmesi

Fazla yemek yemek sadece yağ depolamasına neden olmaz. Aynı zamanda bağırsak problemlerini, ve sindirim bozukluğuna da neden olur. Bu sebepten biber zayıflama hapları kullanılması önerilir. Aşırı yemeye karşı biber hapı ile önlem almak mümkündür. Ayrıca biber hapı ile birlikte sağlıklı yiyecek rehberi hazırlanarak kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Programlı bir diyet listesi ve düzenli biber hapı kullanımı ile kilo vermemek mümkün değildir. Sizlerde sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız mutlaka dengeli beslenmeye ayrıcada biber hapı kullanmaya özen göstermelisiniz.

Benzer şekilde Dr. Arpad Pusztai’nin ‘Genetik Olarak Değiştirilmiş’ patatesler konusundaki yayınlanmamış iddialarına göre genetik olarak değiştirilmiş patatesler farelerde kansere neden oldu şeklindeki ‘Frankenstein gıda’ başlıkları, araştırma nihayet yayınlanmadan ve okunabilip anlamlı bir şekilde değerlendirilmeden önceki bir yılın tümünde medyada yerlerini almıştır.

Medyadaki spekülasyonların tersine onun çalışması Genetik Olarak Değiştirilmiş gıdaların sağlığa zararlı olduğu hipotezini desteklememiştir. Daha sonra göreceğimiz üzere bu durum genetik olarak değiştirilmiş gıdaların mutlaka iyi bir şey olduğu anlamına gelmez. Kanıtla hipotez arasındaki farkı öğrenince gazeteci leri/ı ‘araştırmalar göstermiştir’ dediğinde gerçekten hangi araştırmanın bunu gösterdiğinin pek ender olarak karşınıza çıktığını fark ediyorsunuz.

Bazen gazetecilerin kendilerinin kanıt ile hipotez arasındaki farklı anlamadıkları açık bir şekilde görülüyor. Örneğin The Times, genç kardeş sahibi olmanın daha düşük oranda obezite hastalığı ile bağlantılı olduğunu gösteren bir deneyi yayınlamıştı. MS, bağışıklık sisteminin vücuda yönelmesi nedeniyle oluşuyor. ‘Araştırma, eğer bir çocuk gelişmenin kilit aşamasında daha küçük kardeşlerden enfeksiyon kapmazsa bunun olma olasılığı daha fazladır, diyor.’ The Times bunu yazmıştı.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın