Gebelikte Biber Hapı Yasağı

Gebelikte Biber hapı kullanılması bebeğe ve anneye zarar verir. Biber hapını Kullanan kişilerin kalp, koleterol, diyabet birde hamile olan kişilerin uzak durmasını öneriyoruz.  Fakat doğum yaptıktan sonra ve bebeğiniz emzirme işlemi b,ttikten sonra Biber hapını kullanabilir. Emziren annelerinde kullanması yasaktır.  Biber hapı normal birine inanılmaz derece etki sağlar kilo verdirmeye yardımcı olur. Hamilelikle alınmış ve sonradan spor yada diyetle veremediğiniz kiloları meksika Biberleriyle vermek mümkündür.

Annenin ise sağlıklı bir gebelik dönemi geçirme şansını yükseltecek; ve bu gebeliğin doğum sonrası sağlığına olumsuz etki yapma olasılığını (şişmanlık, osteoporoz, anemi, diş kayıpları gibi) en aza indirecektir. Bir toplumda kitlelere yönelik gebelikte beslenme eğitimi gebelere ve gebelik adaylarına yapılacak beslenme yardımları; anne sağlığının iyileştirilmesi kadar sağlıklı, bedensel ve zihinsel performansları yüksek yeni nesillerle toplumun gelişmesine katkıda bulunacaktır.

Gebelere yapılacak beslenme yardımları eğitsel; birey bazında gıda ve gıda eklemeleri sağlamak, veya temel gıdaların zenginleştirilmesi (çok amaçlı unlara folat eklenmesi, mutfak ve sofra tuzlarına iyot eklenmesi gibi) şeklinde olabilir. İdeal olan, eğitimin ve danışmanın gebelikten önce gebe kalmaya karar vermiş anne adaylarına başlatılmasıdır. Obez kadınlar, anorexia nervosa’sı olanlar, henüz daha kendi gelişmesini yeni tamamlamış anne adayları gebelik öncesinde ve gebelik boyunca yakın bir bakım ve izlemeye ihtiyaç duyarlar. Gebe kalma tarihinden hemen önce başlayarak özellikle gebeliğin ilk ayı boyunca folat eklemesi almanın bebekte gelişebilecek nöral tüp defektlerinin dörtte üçünü önlediği kanıtlanmıştır. Özellikle ülkemizde unlar folat ile zenginlestirilmediği için bu durum daha da önem kazanmaktadır. Sağlıklı yaşam için beslenmeye ve düzenli spora ihtiyacınız olduğunu unutmayınız. Kilo vermek isteyenleirnde Biber hapı kullanarak forma gireceğini hatırlatmak isteriz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın