Gençlerin Kilo Problemleri ve Meksika Biber Kapsülü

Günümüzde sayıları gittikçe artan, birçok gencin yorgun, hantal, uyuşuk, olduğunu, kendilerini yataktan koltuğa zorla sürüklediklerini görünce şaşırmayın.

Kahvaltıda aşırı yenen kötü glusidlerin, saat ll’e doğru insanın uykusunu getirdiğini, bir konuya kendini vermede zorluklar çıkardığını, uyuşturduğunu ya da saldırgan hale getirdiğini hatırlayın; bunlar, öğleye doğru çoğu öğrencinin başına gelen belirtilerdir. Meksika Biber Kapsülü ile yaptığınız kahvaltı siz gençleri daha dinç tutacak ve gereksiz yağları vücudunuzdan atacaktır.

Eğer genç öğle yemeğinde aşırı kızarmış patates, beyaz ekmek yemiş ve şekerli bir içecek içmişse, bu bitkinlik durumu, öğleden sonra yine görülebilir. İkindi üstü şekere dayanan, yağlı abur cubur şeyler de yerse, durum iyice ağırlaşır. Bu ağırlaşma daileride ciddi saplık sorunları getirir. Acı Meksika Biberi kullananlar bazı gençler yaptıkları yorumlarda Biber kapsülü aldıkları günlerin daha zinde geçirdiklerini belirtmişlerdir.

Sonra çocuk evine gidince, çoğu zaman televizyon karşısına geçip yine bir şeyler atıştırır ve sonunda şekerleme ya da bisküvi atıştırmaya iyice alışır. Onlar için spor salonu yetmez, bir stadyum daha yararlı olur.

Yemek öncesi böyle çeşitli şeyler yenmesi, geçnte lifli yiyeceklere (meyve, sebze, baklagiller) karşı bir isteksizlik yaratır, oysa lif içeren yiyecekler vitamin, madensel tuz ve oligo-element bakımından zengindir. Böyle yoksunluklar, genel güçsüzlüğün başlıca nedenidir.

Etiketler: , ,

Yorum yapın