Gıda Beslenmesi ve Kırımızı Biber Kapsülü

Gıda ve beslenme yaşa, duruma, metabolizmaya, hastalığa ve bireysel farklılıklara, cinsiyete ve kültüre göre belirlenmelidir. Yani herkese aynı gıdaları öneremezsiniz. Özellikle rahatsızlığı fazla olan kişilere beslenme önermek doktorların işidir.  Acı Biber zayıflama kapsülü doktorunuza danışıp da alabilirsiniz. Herhangi bilinen Meksika Biberi yan etkisi olmadığı için gayet güvenilir bir gıda takviyesidir.

Bu yüzden de diyeti kabul etmediğimi sık sık ifade ederim. Sadece duruma ve bireye göre doğru gıda, yanlış gıda vardır. Gelelim konumuzla olan ilgisine. Burada söz konusu ettiğimiz bireyler 18-25’li yaşlara kadar olan genç bireyler.

Kolesterol tehlikesi değil, ön planda dikkate alınması gerekli hedefler; kemik ve kas gelişimi, zeka gelişimi, beyin aktivitesi ve okul başarısının dikkate alınarak maksimum düzeyde sağlıklı yürütülebilmesi, hormonsal metabolizmanın mümkün olduğunca canlı sürdürülebilmesi ve gelişmesi, kanın tam olarak yapılanabilmesidir.

Dikkat edileceği üzere, bu dönemdeki tüm hedefler sürekli gelişim merkezlidir. Zira gelişim 18-25’li yaşlardan sonra durur. Ne yapsanız da bu yaşlardan sonra eskisi gibi bir devam söz konusu olamaz.

Kemik, kas, hormon, kan ve zeka gelişimleri, hepsi için geçerli tek bir ortak adresimiz vardır. Kaliteli protein. Yani biyolojik değerliği yüksek protein ve de net sindirilme oranı yüksek protein. Her iki terimi de proteinlerle ilgili kısımdan hatırlayacaksınız.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın