Global ilaçlar ve Meksika Biberi

Biber kapsülü aslında kapitalizmin vahşi doğası gereği global ilaç şirketlerinin vahşiliğini bir parça anlayabilirim. Fakat böyle bir durumda kendilerinin bilim adamı olduğunu, insanların sağlığını düşündüğünü iddia edenleri, Hipokrat yemini ettiğini söyleyenleri hiçbir zaman anlayamam, bu mümkün değil! Genetik CETP mutasyon ve bozuklukları106 sizlere böyle bir deneysel çalışmanın olmaması, böyle bir çalışmanın hiçbir zaman yapılmaması gerektiğini zaten yıllardır sürekli anlatıyordu!

İlaç şirketlerinin ve bu işten çıkar sağlayanların ısrarlarıyla, çok büyük hatalar yapıldı. Bazı insanlar bu ilaç yüzünden öldüler. Bu durum gazete sayfalarına kadar yansıdı.

Biber diyeti oysa kolesterolü yüksek olanlarla, kolesterolü normal olanların kalp krizi geçirme olguları, eşzamanlı geçirilmiş kalp krizlerine ait çalışmalarda eşit gibidir, ilk bölümü hatırlayın. Yani hiçbir hekim, bir hastasına “Sen yüksek kolesterol yüzünden kalp krizi geçirdin” veya bir hasta yakınına “Hastanız yüksek kolesterol yüzünden kalp kriziyle öldü” diyemez. Bunu söyleyebilmeleri için normal kolesterol düzeylerinde kalp krizleri olmaması gerekir! Ama gördüğünüz gibi ilaçlar, HDL-kolesterol düzeyini artırırken bile öldürebiliyor!

Acı biber hapı fakat tuhaftır ki bu araştırmayı başlatan Philip J. Barter108 gibi dünyaca ünlü araştırmacılar hâlâ HDL partikül metabolizmasına ne yaptıklarını, neyi bozduklarını, neden böyle bir sonucun ortaya çıktığını bir türlü anlayamamış olsalar gerek. HDL parti-küllerinin de organizma içinde bir metabolizması olduğunu, bu metabolizmanın işleyişinin LDL partiküllerine bağlı olduğunu sanırım unutmuşlar! Ya da unutmuş numarası yapıyorlar! Bütün bunları neden mi anlatıyorum!

Etiketler: , , ,

Yorum yapın