Günlük Vücut Bakımı ve Biber Hapı

Biber hapı diyeti uygulayın ve asla kimseyle konuşmayın. Zihninizi düşüncelerden arındırmaya çalışın. Yalnızca doğru görüntülere bakmak ve bilinçli ayarlanma hareketleri yapmak sizi kötü titreşimlerden uzak tutacaktır. Oysa ki konuşmalar sizi onların içine atabilir.

Sabah saatlerinde yavaş bir yürüyüş yapıp, yaşam enerjisiyle dolu havayı derin derin içinize çekmeniz iyi olur. Hızlı hareket etmeyin. Enerjinizi koruyun. Bu sabah yürüyüşü sisteminizi yaşam enerjisi prana ile dolduracaktır. Ve aynı zamanda gazları aşağıya doğru hareket ettirerek bağırsaklarınızın temizlenmesinde de yardımcı olacaktır.

Biber kapsülü ile ilgili olarak  ilk olarak şunu belirtmeliyim ki, sabah kalkar kalkmaz yataktan fırlayıp tuvalete gitmek son derece kötü bir alışkanlıktır. Burun deliklerinizi kontrol etmeden ve ayarlanma egzersizlerinizi yapmadan ayağınızı yere basmamalısınız. Bunları yapıp ardından da temiz havada kısa bir yürüyüşü tamamladıktan sonra tekrar burun deliklerinizi kontrol edin. Eğer sağ burun çalışıyorsa bağırsaklarınızı boşaltın; eğer sol çalışıyorsa idrarınızı yapın, sonra nefesinizi sağ buruna çevirip bağırsaklarınızı boşaltın.

Acı biber kapsülü kullanan kişiler ne olursa olsun tuvalette fazla zaman harcanmamalıdır. Çünkü bu, aşağı karın bölgesindeki gazları sıkıştırarak, ufak ya da büyük pek çok hastalığa sebep olur.

Bazı insanlar tuvalette  oturup  bağırsaklarının  çalışmasını  beklerken  kitap okurlar. Bu tehlikeli sayılabilecek bir alışkanlıktır. Özellikle gazeteler, negatif olaylara yer verdiklerinden, daha da tehlikelidirler. Ve haberler bir gün öncesinin haberleri olduğundan, kendinizi dünün negatif titreşimlerine mahkum etmiş oluyorsunuz. Okumak, okuduğunuz ne olursa olsun, iki açıdan kötüdür: ilk olarak, enerjinize bağırsaklarınızın gereksinimi varken onu başınıza getirdiğiniz için ve ikinci olarak da, okumak,  rahatsızlıklara neden  olabilecek bir pozisyonda uzun süre oturmanıza neden olacağından. Okumalarınızı çalışma odanızda yapın, tuvalette değil.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın