Günümüzün Popüler Diyeti

Günümüzde popüler diyet uygulaması sakıncalı olduğunu bile bile uygulanan hatta manken hastalığı diye tabir edilen bu diyet ölüme kadar sürüklüyor. Bu saçma uygulamanın yerine biber hapı kullanabiliriz. Biber hapı ile kısa zaman içerisinde zayıflarken daha sağlıklı Kanda artan ürik asit ilk olumsuz etkisini böbreklerde gösterir. Ürik asitle böbrek kanalcıkları kolaylıkla tıkanabilmekte ve böbrek yetmezliği olabilmektedir.

Düzenli kilo vermek için mutlaka biber hapı kullanılmaktadır. Düzenli ve sağlıklı olduğu bilinen biber kapsülleri vazgeçilmez ürününüz olacaktır.  Bu nedenle gut hastalarının alkolden uzak durması ve bol sıvı tüketerek arka planda oluşabilecek böbrek yetmezliğine karşı da önlem al ması gerekir.

İngiltere’de 47.000 erkek denek üzerinde gerçekleştirilen çalışmada balık ve kırmızı et tüketiminin gut hastalığına yakalanma riskini %50 oranında artırdığı belirlenmiştir. Buna karşılık fasulye, bezelye, mercimek, karnabahar, ıspanak ve mantar da purin içermekte ve gut hastası olanlara önerilmemektedir. Buna karşılık bu önemli araştırmada bu gıdaların gut hastalığı ile ilişkisine rastlanmamıştır.

Ancak gene de bu araştırma sonuçlarını kıstas alarak adı geçen bu gıda maddelerini tüketme yoluna gitmeyin. Gut hastalığında tedaviye destek vermek amacı ile araştırmayla desteklenmiş veya desteklenmemiş olsun, purin miktarı fazla olan aşağıda sıraladığım gıda maddelerinden uzak durun!. Yukarıda bahsettiğim sütte yeterli miktarda bulunan b2 yani riboflavin, sadece sütün yeterli bir enerji kaynağı olmasını sağlamakla kalmamaktadır. Ayrıca glutathion adlı iltihaplanmayı baskılayıcı maddenin de korunmasını sağlayarak detoksa hizmet etmektedir. Glutathion adlı protein benzeri madde, hücrelerin enerji üretim yerleri olan mitokondrilerin etrafını sarmak sureti ile iltihap yapıcı maddelerin bu mitokondrileri tahrip etmesini önler. Biber hapı enerji üretim yerlerini iltihap yapıcı maddelerin tahribatına karşı olan bu koruyucu görevi ile enerji üretiminde gerçekten son derece önemlidir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın