Hazımsızlığa Karşı Biber Hapı

Hazımsızlık sorununa karşı biber hapı inanılmaz etki sağlayacaktır. Biber hapları sayesnde bütün şikayetleriniz ortadan kalkacaktır. Forma girmenize yardımcı biber kapsülleri ile inanılmaz derecede fayada sağlamnacaktır. Kilo sorunu ile savaşmanın Zerdeçal, zencefilgiller ailesinden sarı çiçekli, büyük yapraklı, çok yıllık otsu bir bitki cinsidir. Hint safranı olarak da bilinir. Anavatanı Güney Asya’dır. Diğer isimleri zerdeçöp, safran kökü, sarıboya, zerdeçav, hint safranıdır. Pakistan, Hindistan, Çin ve bangladeş olmak üzere Asya’nın tropik bölgelerde yetişir. Bitkinin toprak altındaki ana kökleri yumurta veya armut seklindedir. Yan kökleri ise parmak şeklindedir. Rizomların üst yüzü sarımsı, iç yüzü ise sarı renklidir. Acımsı bir tadı vardır. Piyasada parmak şeklinde (rizom) ve toz şeklinde bulunur. İçinde çok fazla madde bulundurur.

Etken maddesi kurkumindir. 3 gramında ortalama 3090 mg kurkumin ihtiva eder. Günde 200mg alınan (yaklaşık 24 silme tatlı kaşığı toz) zerdeçalm antikanserojen olduğu son günlerin konusu olmuştur

Baharat olarak kullanılması için, zerdeçal bitkisinin temizlendikten sonra suda kaynatılıp kurutulmuş, koyu sarı renkli kök saplarının öğütülmesi gerekir. Balık çorbası, pilav, söğüş ve çeşitli sebze yemeklerine çeşni olarak katılır. İspanyolların deniz ürünlerinden yapılan ünlü “paella” adlı yemeğinde ve Hintlilerin “köri” sosunda bol zerdeçal kullanılmaktadır. Şimdiye kadar bilinen bir yan etkisi tespit edilmemiştir.

Zerdeçal ipek kumaşlar, derilerin boyanmasında ve kına yakmada da renklendirici olarak, turnusol kağıdı yerine de zerdeçal kağıdı kullanılmaktadır. Türkiyede yetiştirilen Zencefil de Zerdeçal gibi kullanılabilir. Bütün dünya insanlarının sağlıklı yaşamaları ve hastalıklara karşı korunmaları için geçerli olan sağlıklı ürünlerle dengeli beslenmek, sık ve az yemek, bol hareket etmek ve temiz hava solumaktır. Bazı hastalıklar genetik olduğundan yapılabilecek fazla bir şey yoktur.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın