Hızlı Yemek Kilo Aldırır

Hızlı yiyen ve yeterince çiğnemeyen insan çok yemeğe mecbur olur. Hızlı yeme ile alınan kilolara biber hapı ile önlem alabilirsiniz.Hızlı yemek Çünkü vücut, besinlerdeki enerjiyi bu akupunktur noktaları vasıtasıyla almayı başaramaz, sadece kimyasal bağlantıları çözme işlemi sonucunda açığa çıkan enerjiden yararlanabilir. O da besinin üçte ikisinin boşa gitmesi demektir. Biber hapı ile artık çabalarınız boşa gitmeyecek.

Mide, iyice parçalanmamış kütle ve parça halinde gelen yiyecekleri hazmedemez, çürütür. Mide öğütme yeri değildir. Öğütme dişlerin işidir ve onu da bol enzim içeren tükürük sayesinde yapar. Mide onu alır ve enzimlerle, salgılarla, barsakta emilecek kıvama getirir. O yüzden mide, kütle halinde gelen şeyleri hazmedemez ve çürütür.

İyi çiğnenmemiş ve bu şekilde mideye gönderilmiş bir besinin burada çürütülüp barsaklara sahverilmesinin ne tür sonuçlar doğurduğunu insan bilse, inanın her lokmayı 30-40 kere çiğnemeden yutmazdı. Bu durum biber hapı kullanıcıları için de geçerlidir.

Meyve ve sebzelerin durumu bir nebze daha hafiftir. Bu sebeple bu gıdaları biber hapı diyetlerinde tüketebilirsiniz. Gerçi onları da çiğnemekte yarar var. Bugün “Raw Food” denilen bir beslenme yöntemi var ki tamamen, çiğ besin tüketimini (temelde sebze ve meyve yemeyi) esas alır. Çünkü çiğ yemeklerde güneş enerjisi olduğu gibi durmaktadır. Pişirilen sebze ve meyve, içindeki yararlı öz ve enerjinin yüzde 65′ ini salıveriyor.

Pişirme süresi arttıkça bu oran daha da artar. Hatta bazı durumlarda çok pişirilmiş bir sebzeyi yememek, yemekten daha iyidir. Çünkü içinde ancak enzimlerle parçalanacak kimyasallardan başka bir şey kalmaz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın