Hızlı Zayıflama Stratejileri

Egzersiz performans testleriyle sağlanan geribildirimin yanı sıra egzersiz sırasında egzersiz uzmanları tarafından verilen geribildirimin de Hızlı zayıflamaegzersize katılım ve devamlılığın sağlanmasında önemli olduğu ifade edilmiştir. Egzersizlerden en üst düzey verimi almak için biber hapı kullanımı gerekir. Örneğin, Martin ve arkadaşları, tarafından yapılan bir araştırmada, egzersiz çalışması sırasında bireylere bire bir geri bildirim vermenin, çalışmanın sonunda tüm gruba geri bildirim vermekten çok daha etkili olduğu tespit edilmiş. Egzersiz çalışmaları sırasında biber hapı kullanmak daha hızlı zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Performans testleriyle ya da biber hapı kullanımı sırasında sağlanan geribildirim, katılımcılar için sosyal destek anlamına da gelir. Bir egzersiz uzmanı tarafından onaylanmak ve kaydettiği ilerleme hakkında olumlu yorumlar duymak katılımcıların kendilerini daha iyi hissetmelerine ve özgüvenlerinin artmasına yardım edecektir.

Yukarıda kısaca anlatılmaya çalışılan biber hapı ile diyete devamlılık stratejilerinin hiçbiri tek basma harikalar yaratan bir çözüm değildir. Bu stratejilerin hepsi birbiriyle ilişkili, birbirini tamamlayan araçlardır. Tek bir strateji uygulana rak mükemmel sonuç elde edilmesi gibi bir sonuç söz konusu değildir. Bu sebeple, bu stratejiler uygun şartlarda duruma göre aynı anda, tek tek ya da birkaçı birlikte kullanılabilir.

Buna karar verecek olan egzersiz programları sunan spor merkezleri ve diyet uzmanlarıdır. Yukarıda açıklamaya çalıştığımız egzersize devamlılığı artırma stratejilerini, Berger, Pargman ve Weinberg önem sırası gözetmeksizin kısaca aşağıdaki gibi üstelemişledir. Egzersiz yapmayı teşvik için poster, işaret ya da çizgi filmlerden yararlanın (dikkat çekici poster ve işaretlerin egzersiz yapma‘ yı hatırlattığı fakat kullanılmadıklarında eski alışkanlıklara dönüldüğü görülmüş).

Etiketler: , , ,

Yorum yapın