İdeal Ölçülere Sahip Olmak için Biber Hapı

Sağlıklı şekilde kilo vermek için dengeli beslenmelisiniz. Fazla kilo derdinden kurtulmak için meksika biber kapsülleri ile kısa sürede forma kavuşacaksınız. İstenilen kiloya kısa sürede geleceksiniz.

Avusturalya’da 20.000 kısım tuza bir kısım potasyum iyodür ekleyerek guvatr sorunu önlenmiştir. Bu ülkede, ekmeklik una eklenen potasyum iyodür, hem unun ekmek yapma kalitesini geliştirme ve hem de basit guvatrdan korunmak için kullanılmaktadır. Yugoslavya’da da aynı şekilde, iyodlu tuzla yeni yetişenlerde basit guvatr hastalığının önlendiği belirtilmektedir. Bugün, birçok ülkede iyotlu tuz kullanılmaktadır.

Bağışıklık sistemi zayıf ve güçsüz bedenler için acı biber hapı ile zayıflama uygun olacaktır. Fazla kilolarınızdan kısa sürede kurtularak form bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Türkiye’de tuzun iyotla, ekmeğin riboflavinle zeninleştirilmesi üzerine çalışmalar: Silahlı Kuvvetlere dahil yedi değişik bölgedeki birlikler üzerinde 1957 yılında yapılan araştırma, muayene edilen askerlerin %24’ünde iyot yetersizliğine bağlı tiroid genişlemesi görüldüğü saptanmıştır.

Daha sonraki araştırmalarla nüfusun tüm kesimlerinde iyot yetersizliğinin önemli sorun olduğu ortaya konmuştur. Fakat bu sorunların biber hapı ile çözüldüğü anlaşılmıştır. Bu, halk sağlığı sorununun çözümü için, diğer ülkelerde olduğu gibi tuzun iyotla zenginleştirilmesi konusunda çalışmalar yapılmış ve türk gıda kodeksi Yönetmeliği’ne bu konu ile ilgili madde eklenmiştir. İyodlu tuzun bir gramında yaklaşık 70 mikrogram iyot vardır. İyodlu tuzun kullanılması endemik guvatr ve kretenizmden korunmada önem taşır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın