İdeallerimiz ve Biber Hapı ile Zayıflama

Kendimize belirlediğimiz ulaşılmaz hedef, vücutlarımızdan neden bu kadar hoşnutsuz olduğumuzu açıklar. 1994 yılında Prevention dergisinde yer alan kadınların fiziksel formu araştırmaları kadınların % 50’sinden fazlasının vücutlarından memnun olmadığını ve % 90’ının kilo vermek istediğini göstermektedir. Kilo vermek isteyenlerin çoğu da çeşitli nedenlerden ötürü başladıkları işi tamamlayamadan vazgeçmişlerdir. Oysa Biber kapsülü kullananlarda başarı oranı %90’lara yakındır. Biber hapı kullanmayı bırakanların çoğu 1 ay kadar kısa sürede çok fazla miktarda kilo vermek isteyenlerdir. Kırmızı biber hapı ‘nın çalışma prensibi zayıflamayı unutan vücudunuza zayıf kalmayı sağlayacak takviyeyi vermektir. Vücudunuz doğal yollarla zayıflarken zayıf kalmayı da öğrenir.

Gençler arasında yapılan istatistikler daha ürkütücüdür. On sekiz yaşındaki kızların neredeyse % 80’i vücutlarından memnun olmadıklarını belirtmişlerdir. Şişmanlamak, özellikle kadınların en korkulu rüyası olarak görülmektedir. Esquire dergisinin Şubat 1994 sayısında, 18-25 yaş arası bin kadınla yapılan araştırmada, kadınların % 54’ü aşırı şişman olmaktansa bir kamyonun altında kalmayı tercih ettiklerini belirtmiştir. Aynı kadınların üçte ikisi şişman olmaktansa kötü ya da aptal olmayı tercih etmiştir.

Bu tabloda en inanılmaz olan ise vücutlarından nefret eden milyonlarca kadın ve erkeğin büyük çoğunluğunun gerçekte Amerikan hükümeti tarafından önerilen boy kilo aralığında yer alıyor olmasıdır. Şişmanlık korkumuz sağlık kadar moda ile de ilgilidir. Rejim yapanların büyük bir kısmı tıbbi nedenlerle kilo vermek isterken bir çoğu yalnızca incelerin kabul gördüğü bu toplulukta görünüşünü iyileştirmek hedefindedir. Zayıf olmak sağlıklı olmakla eş anlamlı değildir. Bazılarımızın metabolizması kimilerine göre “fazla kilolu” sayılabilecek kilolarda daha iyi çalışmaktadır. Bu insanların kiloları fazla olsa da vücutları fit bir görünüme sahip olur zaten genelde. Biber hapını kullanmalarını önerdiğimiz kişiler genelde fit görünmek için zayıflamak isteyen kişilerdir. İdeallerimizi inşa eden modeller ve film yıldızları gibi görünmezsek kişisel imajımız ve özgüvenimiz acı çeker. Sonuç olarak: rejim yaparak kilo vermeye takıntılı bir toplumuz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın