İleri Yaşlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhaba Sevgili Biber Hapı Meksika kullanıcıları ileri yaşlarda daha sağlıklı olabilmek için neler yamanız gerektiğine dair birkaç ipucu vereceğim.

Gün içinde dinlenmek için kendinize zaman ayırmakla başlayın (Eskiden iş çıkışı doğrudan partilere, akşam yemeklerine giderdim; şimdi önce eve gidip bir duş alıyorum ve birkaç dakika meditasyon yapıyorum. Sonuç: Geceye yeni bir enerjiyle başlıyorum.). Gözlerinizi kapatın ve masanızda nefes egzersizleri yapın. İlgi duyacağınız yeni şeyler keşfedin. Hayat yeniliklerle daha dolu yaşanır, pek çok kadın orta yaşlarını gençliklerinde ilgilendikleri şeylerle geçirmeye çalışıyor. Eskiden size yeni gelen şeyler, bugün sıkıcı gelebilir. Muhtemelen, yaptığınız bazı şeyleri yaş nedeniyle artık yapamaz olacaksınız. Merak, tıpkı zevk almaya açıklık gibi yalnızca gençlere özel bir şey değildir.

Yaşlandıkça cildiniz kuruyacak ve elastikiyetini bir miktar kaybedecektir ama estetik ameliyatlara ya da kök hücre tedavisine ihtiyacınız yok. Bol miktarda nemlendirici ve güneşli olmayan günlerde bile kullanacağınız biraz güneş kremi size yetecektir. Ben dahil pek çok Fransız kadını dışarıda güneş gözlüğü kullanır. Bu, ince çizgilerin oluşumunu önlediği gibi bizi daha gizemli kılar.

İnsan ömrünün uzamasıyla, yakın zamana kadar yaşlılık deyip geçilen 55-77 yaş dönemi, şimdi pek çokları için hayatın en önemli dönemlerinden biri. (Geç olması, hiç olmamasından iyidir.) Sağlık, bu yaşlarda nadir görülen bir şey olmasa da, çok daha kırılgandır; daha genç bir kadının kolayca atlatabileceği sağlık problemleri bu dönemde çok daha ciddi etkiler yaratabilir. Bu nedenle insanın kendisini şımartması önemlidir. Bu dönemlerde kilolar problem olabilir hareket kapasitenizin sınırlanmasıyla vücudunuz kilolara karşı savunmasız kalabilir ama biber hapı kullanarak bunlardan kolayca kurtarıp kendinizi biraz şımartabilirsiniz. Olumlu anlamıyla “bencillik” sadece kendini düşünmek değil, ihtiyaçlarına, rahatlığına ve bu yıllarda vücudunun sınırlılıklarına daha büyük bir dikkat ve sükunetle özen göstermektir.

Pek çok kadın ellisinden sonra gerçekten neyi sevdiğini daha iyi anlama şansına sahip olur. Bu, sevdiğimiz şeylere yoğunlaştığımız, hayatımızı sadeleştirerek geliştirdiğimiz ve vazgeçilmesi gereken şeyler konusunda daha gerçekçi davrandığımız bir dönemdir. Feragat ettiğimiz için değil, bizim için neyin iyi olduğunu bildiğimiz için bazı şeylere hayır demeyi öğrendiğimiz bir zamandır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın