İnce Bir Bedene Geçiş için Biber Hapı

Zayıflama araştırmaları alanındaki ilk önemli gelişme, 1995 yılında, SENS konulu ilk bilimsel manifestoyu birlikte yazdığımız yazarlardanİnce bir bedene geçiş için biber hapı biri olan Dr. Judith Campisi yönetimindeki Lavvrence Berkeley Ulusal Laboratuarı’ nda meydana geldi. Bu araştırmalar ortaya koyuyor ki biber hapı zayıflama alanındaki en etkili takviye.

Campisi ve çalışma arkadaşları, yaşlanma ile ilişkli betagalaktozidaz (SAbetagal) adlı bir enzimin aktivitesi için yapılan görece kolay ve güvenilir bir deneyin sadece petri kaplarında değil, yaşlı insanlardan alınan deri örneklerinde de yaşlanan hücreleri tespit edebildiğini buldular.

Ne yazık ki, SAbetagal, zayıflama için mükemmel seçicilikte bir işaret değildir. Bu sebeple zayıflama için biber hapı kullanmak gerekir. Daha sonraki çalışmalarda görüldüğü gibi, enzim, yaşlananlar dışındaki hücrelerde de genellikle çok düşük düzeylerde, fakat bazen yüksek konsantrasyonlarda bulunur.

Campisi laboratuarının bulgularının basit yorumunun aksine bu enzim, normal olarak bütün lizozomlarımızda yaşlanmanın en kötü patolojilerinin altında tıkanmalarının yattığı hücresel çöp yakma fırınları normal olarak bulunan bir enzimle aynıdır. Bu hücrelerin vücuda verdiği zararlardan zorunmak için biber zayıflama kapsülü kullanmak uygun olacaktır. Yaşlanmış duruma geçiş, SAbetagal enziminin hücrenin gövdesine birdenbire yoktan salgılanmasını teriklemez.

Görünüşe göre, hücrede enzimin kendisinin düzeyini belirlemek için kullanılan tekniklerle algılanabileceği gibi, normal hücrelerde dahi daima düşük bir düzeyde SAbetagal mevcuttur fakat düzey o kadar düşüktür ki, aktivitesinin Campisi’ nin laboratuarı tarafından başlangıçta kullanılan ve enzimin işlevi açısından sakıncalı olan yöntemlerle tespit edilmesi (eğer edilebilirse) çok zordur. Bu aşamada kullanılan biber hapı daha hızlı zayıflamanızı sağlayacaktır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın