İşlenmemiş ve Canlı Besinlerle Diyet

Biber hapı ile  favorimiz, işlenmemiş ve ‘canlı’ besinlerin tüketildiği diyet şeklidir. Bu yeni başlayanlar için mükemmeldir çünkü hâlâ yemek yiyorken diyetin faydalarını görürsünüz. Daha zorlu bir diyete geçiş yapmak için de iyi bir adımdır. Mesela sadece taze sıkılmış meyve suyunun içildiği ‘meyve suyu diyeti’ gibi. Biber hapı ile alınan sebze suyu, meyve suyu veya ikisinin karışımı olması fark etmez, her türlü vücudunuzun arınma sürecine yardımcı olacaktır. Sıvı diyeti de meyve suyu diyetine benzemekle beraber bu diyet dahilinde çorba da içilebilir. (İçinde tane olmayan çorbalar, sadece sıvı) Sıvı besinlerin alkalize Özellikleri vücuttaki toksik maddelerin nötralize edilmesini sağlar. Fakat en zor diyet su diyetidir. Su dışında hiçbir şey yenilip içilmeyen diyettir. Ama unutmayın yürümeye başlamadan önce emeklemeniz gerekiyor.

Birçok insan diyet alıştırmaları yapar. Bir hafta önceden porsiyonlarını küçültürler. (Et yiyen kişilerin öncelikle vejetaryen olması gerekiyor) Bu geçişi kolaylaştırır. Hangi diyeti yaparsanız yapın, su içmeyi ihmal etmeyin. Vücudunuz çılgınlar gibi temizlenecek.

Tüm diyetler mücadele demektir, hem fiziksel hem de zihinsel olarak. Kolay olmasını beklemeyin. Ama tekrar yemeye başladığınızda eskiden yediğiniz yemekleri reddetmeye başlayacağınızdan ve eskiden farkına varmadığınız besinlerin önemi anlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Yeni ve taze bir bakış açısına sahip olmak çok ama çok güzeldir. Eskiden fark etmediğimiz gerçekleri görmek mükemmel bir hediyedir. Özellikle periyodik olarak tekrarlanan diyetler bu konuda çok iyi olacaktır. Bu diyetler ve Meksika Biber kapsülü, vücudumuz ve zihnimizin yiyeceklerle yeni bir bağ oluşturmasına yardımcı olur. Aslında, bu sebeple, diyet bağımlılıklarımızdan kurtulmak için de çok iyi bir yoldur.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapın