İştah Kontrolünde Biber Kapsülü

İştah kontrolünde biber kapsülüYağ ve kolesterolün o kadar kötü bir ünleri var ki, ikisinin de sağlıklı bir bünye için gerekli olduğunu duymak sizi şaşırtabilir. İkisi de vücudumuzun temel görevlerini yerine getirebilmesi için gereklidir. Yağ, organlarımızı yastık görevi görerek korur, vücut ısısını düzenler ve iştahınızı kontrol altına almanızı sağlar. Yine de her tür yağ yararlı değildir. Bu tür yağlardan fazla tüketiyorsanız kendinize Biber hapı ile dur demelisiniz.

Kolesterol, yağ değildir: kalorisi yoktur. Vücudumuzdaki her hücrede bulunan, mum kıvamında, yağımsı bir maddedir. Vücut tarafından, sinirleri koruyan kılıfların yapılmasında ve testosteron, östrojen gibi bazı hormonların üretilmesinde kullanılır. Karaciğeriniz, vücudunuzun ihtiyacı olan tüm kolesterolü (günde 1000 miligram) üretir. Kanda çözünmesi ve taşınması için. bir protein ile birleştirir. Bu kolesterol ve protein birleşimine lipoprotein adı yerilir. HDL ise bu bırakılan kolesterolleri toplar ve karaciğere geri götürür. Kanınızdaki LDL oranı yüksekse, ateroskleroz ve kalp hastalığı riskinizi arttırırsınız. HDL seviyeniz daha yüksekse, riskiniz daha az olabilir.

Peki kolesterol seviyenizi nasıl düşürebilirsiniz? Sigara içip içmemeniz, ne kadar spor yaptığınız, ne tip besinleri tükettiğiniz gibi birçok şey kolesterol seviyenizi etkiler. Size şaşırtıcı bir şey söyleyelim; HDL ise bu bırakılan kolesterolleri toplar ve karaciğere geri götürür. Kanınızdaki LDL oranı yüksekse, ateroskleroz ve kalp hastalığı riskinizi arttırırsınız. HDL seviyeniz daha yüksekse, riskiniz daha az olabilir. Bunların yanında eğer fazla kilolardan şikayetçi iseniz Biber bitkisel kapsül kullanmalısınız.

Yıllardır, doymuş yağlar (oda sıcaklığında, tereyağı gibi, katı olan yağlar) kolesterol yüksekliği için suçlu kabul edildiler. Doymuş yağlar, kandaki kolesterol seviyesini yükseltir; bu yüzden insanlar eti, tereyağı ve süt ürünlerini azaltarak beslenmeye çalıştılar. Son birkaç yıl içinde, yapılan araştırmalar doymuş yağların LDL seviyesiyle birlikte HDL’yi de yükselttiğini gösterdi. Yani kanınızdaki, damarlarınıza kolesterol bırakan LDL seviyesi yüksek olsa da, bunları toplayan HDL seviyesi de yüksek olacaktır. Böylelikle olumsuz etkiler biraz da olsa azaltılmış oldu. Bu tür yağlardan Biber hapı destekli diyetlerde uzak durmalıyız.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın