Kafein Kullanımı ve Biber Kapsülü

Eğer Kafein kullanıcısysanız ve Biber Kapsülü almak ve kilolarınızdan kurtulmak sitoyrsanız hiç korkmayın. Meksika Biberi zayıflama kapsülü korkmadan kullanabilirsiniz. Zayıflama programında başarı kazanmak istersek, bütün şansları ondan yana koymamız gerekir. Oysa kafein (kötü) bir glusid olmasa bile, yine de özellikle fazla insülin salgılayan insanlarda, insülin salgısını hafifçe yükselttiğini söylemeden geçemeyeceğim. Bu nedenle kahveyi azaltmanızı, hatta en azından ilk zamanlar tamamen ortadan kaldırmanızı salık veririm.

Çok keskin kahve tiryakisiyseniz, kuşkusuz uyanmak için bir uyarıcıya ihtiyaç duyarsınız. Özellikle sabah on bire doğru ya da öğleden sonraları, sindirim sırasında sürekli bitkinlik hissediyorsanız, kan şekeriniz düşmüş demektir. O zaman kafeinsiz kahve ya da en son sınırda, daha az kafein içeren saf Arabica kahvesi için.

Aşırı kahve içilmesi (şeker, sigara ya da alkol gibi) yıllar boyu gelişen bir bağımlılık yaratır. Bu yüzden bu bağı bir kerede tamamen kesmek önemlidir. Gerçekten zayıflamayı çok istiyorsanız, gerekli kararları sonuna kadar uygulamak için bundan yararlanın. Amaçladığınız sonuçlara ulaştığınız ve pankreasınız normal çalışmasına geri döndüğü zaman, güzel bir yemeğin sonunda, ara sıra güzel bir espresso içmenize izin var.

Bu içecekler genellikle meyve ya da bitki esanslarından hazırlanır, çoğu sentetiktir ve tümünde aynı kusur bulunur: İçlerinde çok şeker vardır (kan şekeri göstergesi 70).  Bu yüzden kullanmamak ve yalnız çok şeker içerdikleri için değil aynı zamanda içindeki yapay gaz yutulabildiği için tamamen yasaklamak gerekir. Doğal özütlerden yapılmış olsalar bile zehirli olabilen gazozlardan kaçınmalıdır.

Etiketler: , ,

Yorum yapın