Kalori Tehlikesi ve Acı Biber Hapı

Acı Biber hapı ile kalori tehlikelerinden sıyrılmayı başarırken, görünüşte “sağ­lıklı” olanlardan kaçınmak da aynı derecede önemli. Üstten yeşil, yapraklı, sağlıklı gözüken yiyeceklerin aşağılarına çatalınızı batırdıkça kaloriler ortaya çıkabilir. Aynı şekilde “makarna” ve “salata” kelimeleri aynı başlıkta kesişse de, bu onun salata olduğu anlamına gelmez.

Bu mayonezli, ton balıklı, doğranmış kırmızıbiberi) bir soğuk makarna. Bu, sadece spor salonu üyeliğinin sizi forma sokamayacağı gibi, aynı şekilde brokoli içeriyor diye bir öğün de sizi zayıflatmaz. Tabii Meksika Biber Hapı ile bilikte kullanmıyorsanız. Aklınızı kullanın ve yalan söylemeyi bırakın.

Kutsanmış bir şehit gibi salata büfesine yürümeye başlama­dan önce, şunu da aklınızda bulundurmak isteyebilirsiniz: Cornell Üniversitesi’ndeki bir dizi araştırmaya göre, “sağlıklı restoranla­rın, “sağlık ülküleri” tüketicileri sağlık iddialarında bulunmayan fast food restoranlarındakinden daha fazla kalorili garnitürler, içecek ve tatlılar almaya teşvik ediyor.”

Journal of Consumer Research’te ya­yımlanan bulgular, insanların sözde sağlıklı yiyeceklerin içerdiği kalo­riyi yüzde 35’e kadar daha az tahmin ettiklerini ortaya çıkarıyor. Çö­züm Acı biber hapı ile dikkatli ilerlemek. Tıka basa yemeyin. Ve öncesinde rendelenmiş havuçlu falafel dürüm yediniz diye kendinize ödül olarak Snickers’a sokulmayın. Sizi biliyorum ve izliyorum.

Etiketler: , ,

Yorum yapın