Kalori Yakmada Etkiler

Günlük aldığımız kalori miktarını Biber hapı ile yakabiliriz. Diyet yapmaya gerek kalmadan ve spor yapmadan kalorilerden kurtulmamıza yardımcı tek hap Biber hapı olduğunu hatırlatmak isteriz sağlıklı ve başarılı şekilde kilo vermeye yardımcı sadece Biber hapı olduğunu söyleyebiliriz.

Biber hapı faydalarından yararlanmak için yapmanız gereken Biber hapı satış yerlerinden temin etmektir. ve garantili Biber kapsülü ile kilo vereceksiniz. Oldu Kasa ve diğer dokulara yeterli oksijenin ulaşması; solunumla yeterli oksijenin alınmasına ve bunun dolaşıma geçmesine, kalbin pompa gücünün yeterli olmasına, oksijeni taşıyacak hemoglobinin kanda yeterli konsantrasyonda bulunmasına, arter basıncının optimum olmasına, ve nihayet arter kanallarının yeterli açıklıkta bulunmasına bağlıdır.

Kalp kası oksijen azlığına iskelet kasından daha dayanıksızdır; bu nedenle iskemik durumlarda kalp kasında daha kolay laktat birikir ve ağrı olur. Yakıt olarak sadece glukozu kullanabilen beyin için glukozsuz kalmakla oksijensiz kalmak aynı sonucu verecektir. Beyin günde ortalama 140 g kadar glukoz kullanmaktadır (560 kcal). Gıdalarla hiç karbonhidrat alınmıyorsa bunun glukoneogenez ile karşılanması gerekecektir; glukoneogenez ile ortalama günde 130g kadar glukoz üretilir. Eritrositler de beyin gibi yakıt olarak sadece glukoz alınabilir.

Kozu kullanabilirler. Bu bakımdan diyetle günlük en az 50 g karbonhidrat alınması doğru olur. Bir mol glukoz bir kalorimetrede CO2 ve suya kadar yakılsa yaklaşık 2870 kj (687 kcal) enerji ısı olarak serbestleşir. Oksidasyon dokularda gerçekleştiği zaman gene ısı enerjisi ortaya çıkar ama enerjinin bir kısmı da yüksek enerjili fosfat bağları halinde tutulur. Optimal şartlarda aerobik glikolizde 38 mol’e kadar ATP husule gelebilir ki bu da kullanılan bir mol glukozun enerjisinin % 68 i kadarına karşılık gelmektedir. Glukozun aeorbik glikolizinde önemli rolü olan pirüvat dehidrogenaz sisteminde tiamin (Bl vitamini) rol alır. Glukozun fazlası asetil koA üzerinden yağ asitleri sentezine kayar.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın