Kalp Hastalıklarına Kırmızı Biber Çözümü

Kalp hastalıkları için tipik Biber kapsülü dozu, günde 50-150 mg.’dır; ancak, kalp yetmezliği ağır ise, günde 300 mg.’a ihtiyaç olabilir. Dr. Sinatra diyor ki: “Kalp hastasının durumu ne kadar ağır ise, kalbi de o kadar zayıf olacağından, alınacak coQ-10 dozunun da o kadar yüksek olması gerekir.” Bazı araştırmacılar, beden ağırlığının her bir kilogramı için 2 miligram coQ-10 alınmasını tavsiye ediyorlar. Kritik bir öneme sahip olan husus şu ki, coQ-10’un etkili olması için, alınan doz kandaki coQ-10 düzeyini önemli ölçüde yükseltmelidir. Bunun için gerekli doz kişiden kişiye değişir, ve bu ayrıca kullanılan co-Q-10’un gücüne ya da “biyo yararlanmasına” bedeniniz tarafından nasıl emildiğine bağlıdır. CoQ-10’u tedavilerinde geniş ölçüde kullanan ve Dr. Folkers ile birlikte araştırmalar yapmış olan, uluslararası üne sahip kardiyolog ve araştırmacı Dr. Peter H. Langsjoen, bazı hastaların kan düzeyinin günde 100 mg. ile İyice yükseldiğini, diğerlerinin ise aynı kan düzeyine erişmek için bu miktarın iki ya da üç katına ihtiyaç duyduklarını belirtiyor.

Dr. Langsjoen, “Acı biber kapsülünün işe yaradığından gerçekten emin olmanın ve gerekli dozu saptamanın tek yolu, kan düzeyini Ölçmektir,” diyor.

Etkisini Ne Kadar Zamanda Gösterir?

Uzmanlar, Biber hapı‘ nın kalp yetmezliği belirtilerinde iyileşme sağlamasının iki ila sekiz hafta aldığını söylüyorlar. Ayrıca, coQ-10’ un kalp kuvvetlendirici yararlarını sürdürmek için, onu devamlı almanız gerekir. O, hastalığın nedenlerini bir kerede ve kalıcı bir biçimde tedavi eden bir ilaç değildir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın