Kanser ve Beslenme Arasındaki İlişki

beslenmeSıkı bir diyet yapmak sağlık açısından zararlıdır. Bu tip diyetin yerleşmesi ve ‘uygarlık hastalıklarının’ koroner kalp hastalığı, kanser, çeşitli kemik ve eklem bozuklukları gibi ortaya çıkışı arasındaki bağlantı net olarak gösterilmiştir. Beslenme hakkındaki bilgilerimiz arttıkça, uzmanlar kanserin bir yaşam tarzı hastalığı olduğu ve önlenebileceği fikrine vardılar.

Son yıllarda, kanser ve beslenme arasında bir ilişkiden kuşkulanılmaktaydı. Ancak insanların sadece aç kalarak zayıflayabileceklerini düşünemleri hastalıkları artırmaktadır. Bünye zayıf kalınca hastalıklar biere birer ortaya çıkmaktadır. Ancak biber kapüsülleri ile hem beslenmenize dikkat ederek zayıflamayı deneyebilirsiniz.

Acı biber haplarının bir çok kişi başarılarından söz ediyor. Ciddi anlamda bu kadar başarı elde etmesi bir mucizedir. Sizlerde biber hapı ile mucizeyi gözlerinizle görebilirsiniz. Bu düşüncenin kökleri, besin eksikliğine dayalı hastalıkların tedavisinin, yaşamsal besinlerin eksikliklerinin giderilmesiyle sağlanmasına dayanmaktadır. Örneğin, iskorbüt (belirtileri eklem ağrısı ve güçsüzlüktür), denizciler, kaşifler ve uzun süre taze yiyeceklerden mahrum kalmış kişiler arasında yaygın bir hastalıktı.

Bağırsak ve sindirim bozuklukları için biber kapsülleri kullanılabilir. Bugün nadir görülen bir hastalık olmasına karşın, 1700’den önceki dönemler felaket derecesindeki iskorbüt salgınlanyla hatırlanır. Vasco da Gama 1498’de Ümit Burnu’na yelken açtığında, 160 tayfasının dörtte birinden çoğunun ölümle sonuçlanan iskorbüt hastalığına yakalandığını görmüştü. Sir richard hawkins, güney denizlerine seyahati esnasında yerlilerin iskorbüt tedavisi için ekşi portakal ve limon kullandıklarını fark ettiğinde onaltıncı yüzyıl sona ermek üzereydi.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın