Kilo Alma Korkusu Olanlara Biber Hapı

Kilo alma korkusu olanlara biber hapıAnı yakalamak ya da anı yaşamak sorunlarla uğraşmak değildir; neyi, ne zaman yapıyorsanız ondan zevk almaktır. Zayıflama sırasında keyif almak istiyorsanız biber hapı kullanmalısınız. İşte birkaç örnek: İşe trenle gidin, etrafınıza kırlara bakın ve raydaki tekerleklerin hareketini hissedin zamanında işe giderek, yeni bir deneyim kazanın ve yol boyunca zihinsel olarak arının.

Bahçenizin etrafında yürüyün. Uzun yürüyüşler biber kapsülü için faydalıdır. Çimleri ne zaman biçeceğinizi düşünmekten vazgeçin ve çimlerin şimdi ne kadar mükemmel göründüklerini fark edin. Sabah serin havada çimlerin ve şimdi güllerin nasıl koktuklarına dikkat edin. Bu şekilde stresden kurtulun. Çünkü stres kaynaklı depresyon kilo alma nedeniniz olabilir ve önlem almanız gerekebilir.

Öğle yemeğinizi yerken, yiyecekleri çiğnemek için kendinize şans tanıyın. Sandviçinizi bir kenara koyun ve her lokmayı en az on kez çiğneyin. Yiyeceği tadın. Bu sindirim önemli bir parçasıdır ve biber kilo verme hapı sırasında mutlaka dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Sandviçinizi alın ve sonra bir kez daha ısımı.

Yiyecekleri ve beslenmeyi düşünün. Çamaşırları yıkamayı, raporları yazmayı ya da hafta sonundaki futbol maçını merak ederek zihninizi meşgul etmeyin. Yemek yerken sadece, yemeği düşünün. Yemek yerken kilo alma korkularını biber hapı ile aklınızdan çıkartın.

Bir dahaki sefere, sizi endişelendiren ya da rahatsızlık veren bir şey yapıyor olabilirsiniz, anı yakalayın ve o özel zaman içinde nasıl ‘hissettiğinizi’ ya da ne düşündüğünüzü’ görün. Bu şekilde, sizi rahatsız eden sorunu belirleyip, önleyebilir ya da değiştirebilirsiniz. Böylece endişe etmekten kurtulursunuz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın