Kilo Almamıza Neden Olan Alışkanlıklar

Kilo almaya alışkanlıkların başında yemekten önce yenilen abur cubur yiyeceklerdir. Hem onlardan hemde yemek yemeye devam etmek vücudu ve metabolizmayı yorar bu yüzden belli bir zamandan sonra kilo alımı söz konusu olur. Kilo almamak için yapmanı gereken biberr hapı kullanmaktır. Biber hapı ile kısa sürede kilo vereceksiniz. İstediğiniz yemeklerden yiyerek abur cuburlardan tüketerek formda kalmayı başarmanın sırrı biber kapsülleridir. Biber haplarının faydalarından biride susmanıza yardımcı olarak bol su içmenizi sağlayacaktır. Hiç su içmeyenler biber hapı sayesinde bol bol su içeceklerdir. Böbreklerinizde bu sayede iyi çalışacaktır.

Özellikle sığır kıyması hususunda dikkatli olun ve kesinlikle az pişmiş hamburger yemeyin ya da az pişmiş tavuk parçası. Eti buzdolabında saklayın ve iki saatten fazla dışarda bırakılan et içeren hiçbir yemeği yemeyin. Süt Ürünleri ve Yumurtalar yağ içeriği ve Salmonella, süt ürünleri ve yumurtada en önemli iki sorundur. Yağ alımınızı azaltmak için yumurta sarısı, tereyağı, krema, peynir ve tam yağlı ile yüzde 2’lik süt tüketiminizi kısın.

Gıda zehirlenmesi riskini azaltmak için, pastörize olmamış yumurtaları dikkatle hazırlayın; bunları çiğ yemeyin, buzdolabında saklayın, kırılmış olanları atın, yumurta sarısını katı olana dek pişirin  satın aldığınız tarihten itibaren üç hafta içinde tüketin. Aynı zamanda pastörize olmamış süt ve işlenmemiş süt peynirlerinden de kaçının. Çevresel etkileri azaltmak için organik süt ürünlerini seçebilirsiniz.

Meyve ve Sebzeler hem sağlığınız hem çevre için bol meyve ve sebze yiyin. ABD Ulusal kanser Enstitüsü günde en azından beş porsiyon öneriyor ve bunu bir minimum miktar olarak almalısınız. Fakat bundan sonra işler daha fazla karmaşık hale gelir. İşlenmiş meyve ve sebzelerin, taze olanlara kıyasla zararlı bakteri ve virüs taşımaları çok daha az olasıdır, fakat bunlar çoğunlukla lezzet ve besinsel nitelik açısından daha düşük seviyededir.

Etiketler: , ,

Yorum yapın