Kilo Almayı Engelleyen Biber Hapı

Stres bazı insanlar da iştahın kesilmesi değil de tersine daha fazla yemek yemeğe neden olabilir. Bu durumda kilo almayı engellemek içinKilo almayı engelleyen biber hapı biber form hapı kullanılmalıdır. Bunun örneklerini de çevremizden sıkça görebiliriz. Bazen kendmizde de bu durumu yaşayabiliriz. Aslında bu da vücudun strese karşı kendini savunması, ancak yukarıdakinden daha farklı ve tam tersi bir biçimde savunma mekanizmasıdır. Bu mekanizma biber kapsülü ile güçlendirilebilir.

Kişi bünyesinde bulunan besin maddelerini koruyarak ve enerji depolayarak dışarıdan hiç bir şey almama yoluna giderken, bazı bünyelerde de stres faktörü yani tehdit unsuruna karşı savunma amaçlı olarak sadece kendi bünyesindeki besinleri harcamakla kalmaz, daha da fazla enerji üretimine giderek dışarıdan da gıda almaya eğilim gösterir. Depolanan enerjinin yakılamaması durumunda kilo artışı gözleneceği için biber hapı ile engelleme yoluna gidilmelidir. Bunun sonucu, yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere, yağlanma, atherosclerosis, bunlara bağlı gelişen kalp ve damar hastalıklarıdır. Özetli iştah kaybı da, iştah artışı da farklı iki savunma mekanizmasıdır. Bu mekanizmalar biber hapı ile desteklenmelidir. Her ikisi de uzun süreli olduğunda ciddi rahatsızlıklara neden olacaktır. İlki yani iştah kaybı ile strese karşı savunmada (uzun süreli olduğunda) besin, vitamin ve mineral yetmezliği ve buna bağlı gelişen bağışıklık sistemi zayıflığı, vücudun güçten düşmesi, ikincisi yani yiyerek strese karşı savunmada ise şişmanlık ve yağlanmaya bağlı olarak gelişen kalp, damar hastalıkları ve şeker hastalığı ortaya çıkabilmektedir. Bunun sonucunda ortaya çıkan kilo artışları için biber hapı kullanmak yerinde olacaktır.

O halde stres değil, stresin süresi zarara neden olan temel faktör olmaktadır. Bu durumda stres’i kısa süreli hale getirmek için ya da etkisinden kısa sürede kurtulmak veya onun etksisni azaltarak bu “uzun süre” riskini ortadan kaldırmak için yapabileceklerimiz varmı dır. ? Bunlar aşağıda ana maddeler halinde sıralanmıştır. Bu faktörleri ortadan kaldırmak için biber hapı’ ndan destek alınabilir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın