Kilo Almayı Tetikleyen Faktörler

Kilo almaya neden olan yiyeceklerden uzak durmalısınız. Ayrıca daha sağlıklı ve düzgün beslenerek kilo verebilirsiniz. Dengeli beslenerek kilo vermek sağlık açısından önemlidir. Ayrıca kilo vermeyi meksika biber kapsülleri ile de deneyebilirsiniz. Acı biber hapları ile kilo vermek sağlıklı ve güvenilirdir.

İştahınızı kontrol altında tutup tok hissetmek istiyorsanız biber hapı kullanın ve hedeflediğiniz kiloya ulaşın. Acı biber hapı kullanırken özellikle beslenme şeklinize önem vermelisiniz. Daha sağlıklı yiyecekleri tercih etmelisiniz.

Yazı yazma giderek yaygınlaşıp yazılı lisandaki düzensizlikler standardize edildikçe, uzatılmış “s” harfinin yerine bugün kullanmakta bulunduğumuz daha kısa, daha kıvrımlı sürümü kullanılmaya başlandı. Dolayısıyla, aydınlanma çağı yazılarını okumakta olan çağdaş bir okuyucu, “sail  yelken aç” komutunu “fail  başarısız ol” şeklinde, başka örneklerde de daha saçma anlamlar ifade edecek şekilde, okuyabilir.

Mitokondrilerin ve çekirdeğin genetik şifreleri arasındaki bu farklılık, bu tür farklı harfler içeren mitokondriyal genlerin çekirdeğe taşınmasını evrim açısından hemen hemen imkânsız bir hale getirir.

Doğrusunu söylemek gerekirse, hâlâ mitokondrinin içinde bulunan genlerin hepsinde bu tür gariplikler bulunmaktadır ve tek başına bu durum dahi, çekirdeğe atlamayı neden başaramamış olduklarını açıklayabilir.

Fakat şifre farklılığı, biyoteknoloji için ciddi bir sorun değildir: her iki şifre arasındaki farklılıklara dışarıdan bir gözle bakmak sureti ile, şifrenin çekirdekteki sürümünü (“f” yerine “s”) kullanarak yeni, allotopik geni yaratabiliriz ve hâlihazırda oraya yerleşmiş olan diğer mitokondriyal protein genleri gibi, tercüme edilerek bir proteine dönüştürüleceğine güvenebiliriz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın