Kilo Dengesini Yakalamak için Biber Hapı

Şekeri sisteminizden attığınızda ve artık şeker aşermediğinizde, zaman zaman (ama her gün değil) küçük bir miktar ham bal kullanmakKilo dengesini yakalamak için biber hapı uygundur. Balda, tüm maddeler yok edilmediği için bir miktar besin değeri vardır. Ancak süpermarketlerde satılan balın genelde son derece işlenmiş olduğunu ve genelde mısır şurubu gibi şekerin başka formlarıyla zenginleştirilmiş olduğunu unutmayın. Bu tür gıdaları meksika biber hapı diyetlerinden uzak tutun.

Bir arıcıdan bal almanızı tavsiye ederiz. Pastörize bal ısıtıldığından ve bu süreçte sindirim için gerekli olan enzim ve besinler yok edildiğinden, işlenmemiş bal alın. İşlenmemiş bal buğulu ve koyu beyaz renkte olabilir. Şeffaf görünüyorsa, işlenmiştir. İşlenmemiş balı biber hapı diyetlerinde çok olmamak şartı ile tüketebilirsiniz.

Meyve suyu ise bir başka olaydır. Meyve suyu içmenizi (evde sıkılmış taze meyve suyu dahil) ya da çocuklarınıza vermenizi tavsiye etmiyoruz, çünkü lifsiz meyve suyu, içindeki doğal şekerin hızla emilmesini sağlar, bu da vücudun dengesini bozar. Meyve suyu kötü bir gıda tercihidir, ama anaokulu çağındaki çocuklara ağırlıklı olarak işlenmiş elma suyu içirilir. Konsantre meyve suları da (meyve suyundan da kötü) aynı sebeplerden ötürü tavsiye edilmez.

Ciddi bir şeker bağımlılığınız varsa, aşermeleriniz geçene kadar birkaç hafta meyve yememeniz gerekebilir. Şeker bağımlılığının getirdiği kiloları biber hapı ile vermeniz mümkündür. Şeker bağımlılığı zayıflamamıza engel olan ve kilo almamıza neden olan alışkanlıklar arasında ilk sırada yer almaktadır. Meyve tüketimini günde bir veya iki parça ile sınırlandırın. Tüm şeker aşermelerinizi meyvelerle gidermeyi alışkanlık haline getirmeyin; fazlası dengenizi bozabilir.

Başta meyveyi tamamen elemek isterseniz, daha sonra diyetinize yavaş ve temkinli bir şekilde ekleyin; haftada bir veya iki kez elma, şeftali, armut ve karpuz gibi çok tatlı olmayan meyvelerle başlayın. Meyvenin yanında suya batırılmış kuruyemiş yemek, kan şekerindeki artışı düzenleyebilir. Meyve tüketimi biber hapı kullanımı sırasında çok önemlidir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın