Kilo Gözlemleri ve Meksika Biberi Etkisi

Biber hapı kullanan bir çoğu Kilo Gözcüleri‘ne katılarak, düzenli tartılmalarına ve odaklanmalarını sürdürmelerine yardımcı olan bir imkân buldular. Daha önce de dediğimiz gibi, kilolarınızı sıkı takip etmek uzun vadede başarı şansınızı artırır. Verdikleri kiloları en iyi koruyanlar düzenli her gün ile haftada en az bir kere arası tartılmayı adet edinenler oluyor. Eğer kilolar sinsice artma eğilimi gösterirse, hemen aktivite, yiyecek porsiyonları ve kalori ile yağ alımına ilişkin günlük kayıtlarını daha titiz bir şekilde takip altına alarak, hedefledikleri kiloya geri dönünceye kadar, kendini izleme çabalarını yoğunlaştırıyorlar.

Kılavuzluk, hesap verme ve destek amaçlı bir zayıflama programına katılmaya karar verirseniz, şu noktaları göz önünde bulundurmanızda yarar var:

Biber kapsülü ile kilo vermeyi başarmak için gerekli zaman, özen ve gayreti harcamaya hazır olup olmadığınıza karar verin. Kendinize “Yaşam tarzımı değiştirmeye öncelik vermeye hazır mıyım?” diye sorun.

Kısa ve uzun vadeli kilo verme hedeflerinizi ortaya koyun ve programın bu hedeflere ulaşmanıza yararı olup olmayacağını belirleyin. Kendinize, “İlk ay kaç kilo vermek istiyorum, programın sonuna kadar kaç kilo vermek istiyorum?” diye sorun.

Biber kapsülü zayıflama diyeti ile ilgili personelin eğitim ve deneyim düzeyini sorun; yalnızca kişilerle ilgili hikâyeler değil, programın sonuçlarının başarısı hakkında olgusal bilgiler de isteyin. Deneyimli kayıdı diyetisyenler, egzersiz uzmanları ve/veya psikologlar tarafından yürütülen programlara yönelin. Programın sağlıklı beslenme, aktiviteyi artırma, özsaygıyı yükseltme ve uzun dönemde kilo verme gibi unsurlar üzerinde odaklanıp odaklanmadığını sorun. Yalnız menüler ve yiyecek maddeleri veren programlardan çok, bilgilendirme, rehberlik ve beceri eğitimi gibi yollardan beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeyi öğreten programları bulmaya çalışın.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın