Kilo Kaygılarınız Biber Hapı’ yla Bitecek

Kilo kaygılarınız biber hapı yla bitecek

Seansta daha sonra tıkınırcasına yemenin sonuçları hakkında bir tartışmaya geçtik. Bu tip beslenmenin sonuçları kilo alımı olacağı için biber zayıflama hapı kullanmak uygun olacaktır. Grup üyeleri tıkınırcasına yeme ile ilgili birkaç problemi gönüllü olarak belirttiler: Depresyon, kaygı, huzursuzluk, kendinden nefret etme, obezite ve fiziksel rahatsızlık. Bu rahatsızlıkların arasında bulunan obezite için biber hapı kullanımı uygun olacaktır.

Ellen, toplumsal neticeler meselesini, özellikle eşinin yokluğunda tıkınırcasına yemekle meşgul olurken yaşadığı yalıtılmışlık ve utanç duygularını gündeme getirdi. Ayırca küçük çocukları için kötü bir rolmodeli olmakla ilgili kaygısını da dile getirdi. Grup üyeleri Ellen’ ın belirttiklerine katılarak gizlice yeme ve toplumsal yalıtılmışlıkla ilgili kendi deneyimlerini anlattılar.

İlk seansın sonunda, kendinigözlem formları dağıttık ve yönerge verdik: Üyelere neyi ne zaman yediklerini, bağlamı, ilintili düşünce ve duyguları ve bunun bir tıkınma olduğunu düşünüp düşünmediklerini yazmalarını istedik. Üyelere bu formu yemek yedikten sonra en kısa zamanda doldurmaları gerektiğini bildirdik.

Ayrıca değişik tıkınırcasına yeme nöbeti şekillerini anlattık ve üyerlerden kendinigözlem formlarına hangi tipi deneyimlediklerini düşündüklerini not etmelerini istedik. Eğer kendinizi yemekten alamıyorsanız biber hapı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Biber hapı kullanımı diyetinizin başarılı olmasını sağlayacaktır. Objektif tıkınırcasına yeme epizotları iki özellik tarafından belirlenir:

  1. Belli bir zamanda açıkça çok fazla miktarda yemeğin tüketilmiş olması
  2. Tıkınırcasına yeme epizotu sırasında kontrol kaybı hissi

Etiketler: , , ,

Yorum yapın