Kilo Problemi ve Hormonlar

Kilo vermede, hormonlar önemli bir rol oynuyor. Vücut, karbonhidratı her görüşümüz, koklayışımız ve tadışımızda insülin üretiyor. Yüksek karbonhidratlı gıdalar kan şekerimizi çabucak yükseltiyor ve vücut bol miktarda insülin üretmek zorunda kalıyor. Bu durum ne kadar sık gerçekleşirse, insülinin kan şekeriyle başa çıkması da o kadar zorlaşıyor ve sonunda insülin direnci ortaya çıkıyor. İnsülin arttıkça da yağ yakmak zorlaşıyor ve göbek çıkmaya başlıyor. Hormonlardaki bu tür keskin dalgalanmalar iştahı açıp tatlı krizine de neden oluyor.

İnsülindeki bu dengesizlik, kilo almanın yanı sıra, 2.tip diyabet, yüksek tansiyon, kalp-damar rahatsızlıkları gibi yaşamsal tehlike oluşturan durumlara da davetiye çıkarıyor. Gördüğünüz gibi, hormonal dengeyi alt üst eden şeyler yemek son derece saçma! Hayvanlar içgüdüsel olarak ne yiyeceklerini biliyorlar. Peki, biz niye bilmiyoruz? biber hapının termojenik etkisini bilmiyoruz. Biber hapı Meksika ile kilolarımızı ne kadar hızlı yakcağımızı bilmiyoruz. Biber hapı etkisi ile açlık hissinin önüne nasıl geçileceğini bilmiyoruz.

Biber hapı ile karbonhidratın büyük kısmını tahıl, baklagil, sebze ve meyvelerden alırsanız kan şekeriniz görece sabit kalır. Bu, yüksek karbonhidratlı beslenme değil, Biber Hapının temeli olan doğal bir yeme alışkanlığı.

Etiketler: , ,

Yorum yapın