Kilo Problemlerini Tetikleyen Durumlar

Kilo tedavi hastanın kendisini tanıtma yöntemini dinleyerek başlar yani çoğu kez yemek ve kilo hakkında konuşarak. Terapist yeme bozukluğunun detaylı bir öyküsünü ister: Problem ne zaman başladı, zaman içindeki ağırlık dalgalanmaları, ne yeniyor, ne yenmiyor, yemeği çıkarma yöntemleridir.

Yeme bozuklukları genellikle dengesiz beslenme sonucu ortaya çıkar. Özellikle genç kızların ilgi odağı olan sıfır beden hayalleri ile başlar. Öncelikle diyet yapmaya başlarlar. Diyet yetersiz gelince ne yerlerese yesinler tekrar çıkarmaya çalışırlar. Sonra organların hepsi iflas eder ve yemek yeme isteği tamamen ortadan kalkar.

Ayrıca bu durumların ölüme kadar götürdüğünü belirtmek isteriz. Bu kadar bedeninize eziyet edene kadar düzenli bir meksika biber kapsülleri ile kilo vermeyi deneyebilirsiniz. Acı biber hapı ile birlikte sağlıklı diyet menüsü ile kilo vermeyi deneyebilirsiniz. Neden acımasız oluyorsunuz.

Zayıflamaya yardımcı biber hapı ile kendinizi şımartın ve gözleri kamaştırın. Pürüzsüz bir cilde sahip olun. Kendinizi baştan yaratmak için biber kapsüllerini denemeye ihtiyacınız var.

İlk seanslar devam ederken, terapist hastanın gerçekten ne zaman aşırı yediğine, çıkardığına ve yemek hakkında takıntılı olduğuna dikkatlice bakmak isteyecektir. Terapist, yalnızca ne yediğini değil, daha önemlisi yeme ve çıkarma davranışlarını incelemek için, hastayı bir günlük tutmaya teşvik edebilir. Özellikle, hastaların yemek ve yeme davranışı ile ilgili kilo problemleri tetikleyen durumlar, kişiler ve duyguları not etmeleri istenir.

Örneğin, tam da o fazladan lokmayı ısırmadan önce hasta ne düşünüyor ya da hissediyordu? O gece kusma kararını aldığında kendisine ne söylediğini not edebilir mi? O aşırı yemek konusunda karar vermişti; kontrolünün dışında değildi. İstediğinden daha fazlasını yemek için kendisine izin verirken kendine ne dediğini yakalayıp not edebilir mi? Başlangıç seansları sırasında hasta çoğunlukla yemeğe sarılmadan önce yapıyor olmak istediği “alternatif davranışları” düşünür ve günlüğüne yazar.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapın