Kilo Seviyesini Biber Hapı’ yla Ayarlayın

Koepp ve arkadaşları (1998) yaptıkları bir araştırmayla, özel beyin yapıları ve davranış bağımlılığı süreci ile ilişkili nörlojik ajanlarla ilgili Kilo seviyesi ayarlamadeliller sağlamışlardır. Araştırmacılar, bu çalışmada sekiz gönüllüye bir doz dopamin alıcılarını belirleyen radyo aktif madde olan “raclopride” enjekte etmişlerdir. Bu maddeler biber hapı diyeti’ ne zarar verebilirler.

Enjeksiyon sonrasında gönüllüler, ya video oyunu (para ödüllü) oynamışlar ya da boş bir ekrana bakarken pozitron emisyon tomografi taramasından geçmişlerdir. Çalışma sonucunda, video oyunu oynanırken beynin ventral striatum adıyla bilinen bölgesindeki dopamin reseptör alanlarına bağlanan radyo aktif madde “raclopride” seviyesinde önemli derecede azalma olduğunu tespit edilmiştir. Zayıflama sırasındaki bu semptomları azaltmak için biber form hapı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Araştırmacılar bu tespitin, video oyunu sırasında dopamin salınımının boş ekrana bakarkenkinden çok daha fazla miktarda olduğunu gösterdiğini öne sürmüşlerdir. Koepp ve arkadaşlarına göre (1998) katılımcıların ventral striatum bölgelerindeki dopamin salınım ve yükselme seviyesi, intravenöz (damar içi) amfetamin enjeksiyonu yapılan hastalarda gözlenen durumla da benzerlik göstermektedir.

Araştırmacılar, davranışsal görev ve aktivitelerin bir anlamda madde bağımlılarındakine benzer şekilde özel beyin yapılarındaki dopamin seviyesini önemli miktarda artırdığı sonucuna varmışlardır. Kronik egzersiz sonucunda dopamindeki değişiklikler farklı çalışmalarla başka araştırmacılar tarafından da tespit edilmiştir. Bu tip egzersizler biber hapı kullanımı açısından çok önemlidir. Kısa zamanda zayıflamak için rutin egzersiz ve biber hapı diyeti uygulamanızda fayda vardır. Biber hapı ile düzenli egzersiz uygulamak daha hızlı zayıflamanıza olanak sağlar.

Örneğin de Castro ve Duncan (1985), yiyecek teşviki kullanılarak koşu antrenmanı yaptırılan (haftada beş gün, sekiz hafta) farelerle bu davranışları teşvik edilmeyen ama koşmalarına izin verilen kontrol farelerini karşılaştırmışlardır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın