Kilo Sorunlarını Biber Hapı’ yla Çözün

Şeker yükü fazla olan patates gibi besinleri biber hapı diyeti sırasında nadiren yiyin, düzenli egzersiz yapın. Biber hapı zayıflamaKilo sorunları diyetlerini uygularken, yulaf ve buğday ezmesi, tam buğday gevreği ve bulgur pilavı yemek, çorbalara arpa ve kabuklu pirinç koymak, karnabahar ve brokoli gibi posalı gıdaları daha fazla tüketmek sizi uzun süre tok tutacaktır. Gün içinde devamlı su yudumlamak da açlık ataklarının kontrolünde faydalı olabilir.

Atıştırmalar sırasında cips, bisküvi, çikolata veya şeker değil, domates, elma, salatalık, kuru erik, 3-4 tane badem / ceviz veya yoğurt yemeye çalışın. Ara öğünleri atlamayın; az ve sık yiyin.Bu düzene özellikle biber diyet kapsülü kullanımı sırasında dikkat edin.

Sigara, kahve ve kafeinli içecekler, kan şekerinizi düşürerek, sizi tatlılara saldıran Don Kişot’ a çevirebilir. Eğer şeker düşüklüğünüz sürüyorsa, Şeker Yüklemesi Testi yaptırma zamanınız gelmiş demektir. Ancak bütün bu durumlara, kortizol hormonundaki azalış, Tiroid bezinin fazla çalışması, insülin hormonundaki artış, karaciğer ve böbrek hastalıkları da neden olabileceğinden, sorunu kesinkes çözecek bazı hormon tetkiklere ihtiyaç vardır.

Atıştırma krizi yaratan nedenlerden biri uykusuzluk, diğeri de strestir. Vücudunuzu rahatlatmak için en geç saat 22.00′ de yatağa girmeye çalışın, geriliminizi azaltacak gevşeme tekniklerini öğrenin, spor yapın, her gün birkaç saat açık havada yürüyün ve eğer gerek duyuyorsanız, bir psikologdan destek alın. Zayıflamak için biber kapsülü kullanmanız da uygun olacaktır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın