Kilo Vererek Zayıflama

Güzellik endüstrisi, son yıllarda en çok büyüme kaydeden alanlardan biri haline geldi. Yine Susie Orbach’ ın verilerine göre bu endüstri Kilo vererek zayıflamayıllık 160 milyar dolarla dünya çelik endüstrisinin üçte biri kadar ciro yapmaktadır. Araştırmalar çelik endüstrisinde cironun 2010′ da düşeceğini; güzellik endüstrisinin ise yıllık yüzde yedilik bir oranla büyüyeceğini gösteriyor. Eğer sizde kilo vererek güzelleşme isterseniz biber zayıflama hapı kullanabilirsiniz. Biber hapı ile kilo vermek daha kolaydır.

Örneğin 2004′ te “anti-aging” kremlerinden elde edilen ciro 1.58 milyar dolarken, 2009′ da bu rakam 2.86 milyar dolara çıkmıştır. Tabii ki bu yükseliş kendiliğinden olmuyor. Güzellik endüstrisi ilk önce kilo ya da cilt kırışıklığı gibi belirli bir olguyu büyük bir sorun olarak gösteriyor, sonrasında ise bu sorunu ortadan kaldıracağı vaadiyle piyasaya yeni ürünler sürüyor. Fazla kilolardan kaynaklanan cilt kırışıklıklarına biber hapı ile önlem alın.

Yapılması öngörülen bedensel değişimler tüketici için o kadar çekici hale getiriliyor ki, o kendisini bir endüstrinin “kurbanı” olarak göremiyor. Tam tersine, kendisinde bir şeylerin doğru olmadığına kanaat getirerek sunulan ürünü (krem, zayıflama hapı vs.) tüketmeye karar veriyor.

Durum bir taraftan böyleyken, bir taraftan da insanlar güzellik endüstrisinin etkisi altında olduklarını kabul etmiyor ve bedenlerine yaptıkları müdahaleleri “tamamen kendileri için” ya da “sağlıksal nedenlerle” yaptırdıklarını iddia ediyor. Sizde fazla kilolu olduğunuzu düşünüyorsanız biber hapı ile zayıflayabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın