Kilo Verme ve Dengeli Beslenme

kilo verme ve dengeli beslenmeBaşarılı ve sağlıklı bir kilo vermede öncelikle diyet uygulamasına başlanmadan önce metabolizma hızı ölçülmelidir. Çünkü günümüzde çok fazla metabolizmayı bozan diyetler uygulanmaktadır. İstediğiniz sonucu alabilmek için mutlaka doğru tercihler yapılmalıdır. İlk başta biber hapı sizin için uygun olabilir.

Acı biber kapsüllerini kullanarak sağlıklı bir şekilde zayıflamayı başarabilirsiniz. Zorluk çekmeden kısa zamanda zayıflamak mümkündür. Son zamanlarda hızla artan fazla kilolara sadece biber hapı etkisini, gösterebilir. Kilo almak kadar aslında vermekte kolaydır. Bu durumda yapmanız gereken doğru zayıflama yöntemleridir.

Biber kapsüllerinin en güzel tarafı insalnarı en iyi hallerine döndürmek ve mutlu olmasını sağlamaktır. Norman, bütün bu anlatılanlar içinde kendi durumunu kolayca taradı. “Sıkıntı veren durumlarla ne kadar çevrelendiğimizi düşününce, doğal olmayan bir vata pitta paline dönüşmek toplumumuzda çok görülen bir durum haline geliyor.” dedim kendisine.”Fakat vikriti, gerilimin yarattığı bir maske, bir görüntüdür. Onun altında asıl ideal olam, yani gerçekten sizi oluşturan o eşsiz vata  pitta ve Kapha karışımı yatar.

O durum geri getirilebilirse, sizdeki vata belirtileri kaybolacaktır.  Ayurveda’ nın güzel yönü, insanları en iyi hallerine döndürmek yoluyla onlan sağlıklı yapmasındadır. Bundan sonraki adım, norman’ın rahatsız doşalarıru sakinleştirecek bir program izlemesini sağlamaktı. Ona, artmış olan vata’ yı dengeye getirecek şeylerin listesini verdim. Bu dengeye getirme sürecine, “doşayı sakinleştirme” adı verilir.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapın